Skocz do zawartości

Sprężarka układu klimatyzacji


fsw

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę wydaje mi się to dziwne. Jadę sobie autkiem mam wyłączoną klimę i załącza mi się sprężarka od klimy.

Albo wiem że podczas podróży nie używałem klimy, zatrzymałem auto, poszedłem po bułki wracam a pod autem kałuża wody.

A czytałeś co napisał ArKos ?? Układ oczyszcza się niemal automatycznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

mam pytanie ogólne bo już troszeczkę jestem poirytowany tematem . Jest jakieś w ogóle ustawienie przy włączonym wentylatorze żeby spręzarka się kompletnie nie włączała. Usatwiony mam tryb kilmy na wyłączony i cały czas 22 stopnie na dwóch strefach . każde ustawienie nawiewu włącza sprężarkę . Zauważyłem oczywiście ze o różnej wydajności ale jednak. Troszeczkę słabo żeby nie mieć kontroli nad systemem który geeneruję większe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za załączanie odpowiada tzw. "czujnik wilgotności " nie wiem czy jest to fizyczny element czy tylko opcja oprogramowania klimatyzacji .

Mnie też wkurza klepanie sprzęgła agregatu klimy jedynie ustawienie wentylatora na "0" i jak są mrozy powoduje zaprzestanie załączania agregatu . W ASO powiedzieli że tak ma być i jest to proces nie zauważalny   BZDURA !! wieje po nogach i słuchać klepanie sprzęgła .

Według mnie zastosowali nie ten agregat klimy z powodu oszczędności a miał być bezsprzęgłowy kompresor klimy o zmiennej wydajności , wtedy przynajmniej tego klepania by nie było .

 

dokładnie . Ja nie wiem , ale to naprawdę jest nieprzemyślane. DLaczego w generalnie w jednym z najwuekszych wyposażen wersji nie można mieć kontroli nad taka sparwą jak spreżarka klimy czy wszystkie systemy z tym związane. Trzeba się będzie tym zainetesaować czy ajkoś tego nie obejść systemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Jestem nowy, mam Buick`a Encore 1,4 T, 2017 rok (z Canady).

Zauważyłem ten sam problem z włączającą się sprężarką, ja sobie poradziłem radykalnie - wciągnołem bezpiecznik nr 35 zabezpieczający układ zasilenia sprzęgła.

Nie mam sygnalizacji błędu więc tak jeżdżę. Dla ochrony układu można co jakiś czas włożyć bezpiecznik.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności