Skocz do zawartości

Zaparowane szyby na zewnątrz


gadzet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie

Czy ktoś ma doświadczenie w temacie częstego parowania szyby przedniej na zewnątrz auta?Strasznie parują mi szyby, gdy np jade w nocy lub rano.

Próbowałem już wiele sposobów.Włączałem klimatyzacje i zamiast szybko wyczyścić zaparowaną szybe, to jeszcze bardziej parowała.Próbowałem włączać i zimne i gorące powietrze.Ale szyba albo troszke odparowała albo jeszcze gorzej.Przy puszczeniu klmatyzacji na full, to aż woda się robiła na zewnątrz na szybie

Wymieniłem filtry powietrza oraz filtr kabinowy.I niestety ale nic to nie pomogło.Czy moge prosić o pomoc .Może ktoś ma doświadczenie w tym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematu nie przeskoczysz, to natura płata takiego psikusa, a samochód nic nie zdziała z wilgotnością. Włączając klimę pogarszasz sytuację schładzając szybę. Ten sposób działa tylko na zaparowaną od wewnątrz.

Nazmniejszenie zaparowania po zewnętrznej stronie to gorący nadmuch na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowanie od zewnątrz?? Od kurde... z tym, to się nie spotkałem. Owszem, widziałem rosę na szybach rano, ale wystarczy wycieraczkami ciachnąć i po sprawie, więc to nie ta sytuacja.

 

Gadzet, a może Ty jeździsz gdzieś w tropikach w Amazonii, gdzie wilgotność powietrza to jakieś 99% (sorry, wiem że Ci nie do zartów,,,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radd napisał:

Parowanie od zewnątrz?? Od kurde... z tym, to się nie spotkałem. Owszem, widziałem rosę na szybach rano, ale wystarczy wycieraczkami ciachnąć i po sprawie, więc to nie ta sytuacja.

 

Gadzet, a może Ty jeździsz gdzieś w tropikach w Amazonii, gdzie wilgotność powietrza to jakieś 99% (sorry, wiem że Ci nie do zartów,,,)

Ty się nie spotkałes. Ale ja tak 😉

Wystarczy że tylko włącze dmuchani(1 stopien) i pojawia się odrazu lekko zaparowana szyba u dołu. Gdy włącze dmuchawe bardziej to coraz większe zaparowanie. Później to tak jakby szyba po deszczu. I jedynie co mi pozostaje to włączanie wycieraczek co jakis czas 😕

A jeżdże po Krakowie a nie po tropikach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak paruje na zewnątrz np. w dni deszczowe jeżeli mam nadmuch ustawiony na przednią szybę jak tylko przestawiłem nawiew na siebie to przestało parować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności