Skocz do zawartości

wymiana uszczelki pod obudową termostatu, 2015, benzyna, 1,4


wir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymiana uszczelki w silniku benzynowym, poj. 1,4. symbol B14NET (LPG), prod 2015, przebieg 80tyś. Cena uszczelki w ASO=20 zł (brak zamienników). Wykonana wg mnie z takiego samego materiału jak ta montowana pod króciec wodny (czyli celowo taki sam szajs). Na drugim foto widać stan  wywiniętej na drugą stronę uszczelki - spękanie brzegów - konsystencja prawie jak gumolit. Wymiana nie nastręcza większych trudności, należy uważać na wypinanie wtyczek instalacji elektrycznej, które posiadają delikatne zabezpieczenia. Ponadto trochę przeszkadzała rurka dochodząca do turbosprężarki (widok na pierwszym foto-nie znalazłem jej nazwy) posiadająca połączenie, którego nie udało mi się "pokonać" ponieważ trochę bałem się uszkodzić plastykową obejmę. Reszta fotek pokazuje stan powierzchni zużytej wyciekiem płynu (czarna strzałka). Dalej oring łączący rurę z obudową termostatu (lewa biała strzałka wskazuje miejsce uszczelnienia (styku) oringu na rurze obudowy termostatu, strzałka prawa - oring osadzony w rowku rury - piszę o tym ponieważ nigdzie nie znalazłem zdjęć pokazujących sposób ich połączenia). Czwarte foto pokazuje częściowo wyciągnięty z rowka oring, którego nie kupimy osobno, występuje jedynie wraz z obudową. Niestety nie zmierzyłem jego wymiarów, ale był w BARDZO dobrym stanie w przeciwieństwie do uszczelek. Zalecam wymianę uszczelki króćca wodnego i uszczelki obudowy termostatu za jednym razem - czyli za jednym spuszczeniem płynu. Pozdrawiam

IMG_20191030_111009.jpg

IMG_20191110_005345.jpg

IMG_20191030_113632.jpg

IMG_20191030_121846.jpg

IMG_20191030_121915.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności