Skocz do zawartości

awaria zewnętrznego oświetlenia


wir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. MOKKA 2015 rok prod. 1,4 turbo LPG, przebieg 80tyś. Przestała świecić się żarówka lewa przednia mijania. Sądząc, że się zwyczajnie przepaliła wymieniłem ją jednak okazało się, że do kostki nie dochodzi prąd. Zobaczyłem, że nie świeci się lampa tylna lewa zarówno mijania jak i stop (sprawdzona żarówka dwuwłóknowa – b/u). Okazało się, że w wykazie bezpieczników nie ma mowy o tych, które odpowiadają za światła mijania (albo światła te włączone są w jakiś inny obieg opisany inna nazwą w instrukcji obsługi). Światła pozycyjne i długie działają. W necie jest to samo, co w instrukcji obsługi, czyli brak informacji. Na wyświetlaczu pojawił się komunikat: AWARIA ŚWIATEŁ STOP. Dzisiaj rano żona w drodze do pracy zauważyła, że któryś kierunkowskaz nie działa oraz, że któryś szybciej „mruga”.

1 pytanie: czy w tym aucie znajdują się osobne bezpieczniki dla świateł mijania (np. w Skodzie są osobno na każde światło).

2 pytanie: może ktoś z Forumowiczów przerabiał ten temat i wie jaka jest przyczyna takiej awarii. Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacja bezpieczników do Mokki jest tylko pozornie kompletna. Spróbuj w niej znaleźć bezpiecznik(i) do kierunkowskazów. Też nie ma czegoś takiego na wykazie. Moduł ultradźwiękowego układu ułatwiającego parkowanie ma swój własny bezpiecznik 🙄 a światła mijania i kierunkowskazy nie mają. Absurd, to jest niemożliwe.

 

Do rzeczy, znalazłem coś takiego:

https://www.mokkaownersclub.co.uk/threads/dipped-beam-fuse.1745/

Wynika z tego wątku, że za światła mijania odpowiada jeden z bezpieczników F1...F8 w skrzynce za schowkiem w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Witam. Kompletnie nie pamiętam jak rozwiązałem ten problem. Jedynie został mi jakiś zapisek, który nic mi nie mówi: 

- Bezpieczniki rezerwa kabina MINI: 19,23,24,25,29,30. 

- S/B 1,2,6,7,8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 19:10, wir napisał:

Witam. Kompletnie nie pamiętam jak rozwiązałem ten problem. Jedynie został mi jakiś zapisek, który nic mi nie mówi: 

- Bezpieczniki rezerwa kabina MINI: 19,23,24,25,29,30. 

- S/B 1,2,6,7,8. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iras310 napisał:

 

Witam bezpieczniki sprawdzone ok, zrobiłem klona bcm i nic, wgrałem nowy software pod Vin zero poprawny, podjechałem do kolegi sprawdziłem  obydwa bcm i u niego działają światła kierunki są, dziwny samochód 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wiesław napisał:

Może zacznij od tego czy lampy zwykłe czy ksenony.

Tu problem jest taki że nie ma kierunku i pozycji w prawej lampie przedniej i lusterku prawym ,tylnej lampie lewej  brak kierunku i stopu,prawej tylnej pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie błędy pokazuje po diagnostyce -pełny scan(tylko GDS2) .

Zrób test elementów wykonawczych -jest każda żarówka osobno testowana.  

Czy były przeróbki w instalacji np:hak,zmiana żarówek,podpięte dodatkowe urządzenia. 

Skrzynka bezpieczników pod maską.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności