Skocz do zawartości

ksenony dzień i deszcz


radd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moje pytanie dotyczy automatycznej pracy ksenonów i czujnika deszczu.

W dzień ksenony oczywiście się nie palą, świecą ledy i zielona kontrolka. W czasie jazdy w tunelu, na parkingu podziemnym czy po zmierzchu ksenony się zapalają i zaświeca się kontrolna świateł mijania - tu się wszystko zgadza.

Dziś w dzień zaczyna padać deszcz i to dość mocno, i teraz dwa pytania:

1) czujnik deszczu był włączony (wajcha ustawiona w pozycji 1 i pokrętło na prawie maksymalnej czułości), a mimo to musiałem wajche albo ten przełącznik obrotowy przestawić (na szybką prace i znowu na poziom 1), bo szyba już była tak zalana wodą, że prawie nic nie widziałem, a mimo to wycieraczki same się nie włączyły. Jak dla mnie ten czujnik deszczu w powolnej jeździe miejskiej się nie sprawdza, jest ok jak się szybciej jedzie.... Wiem, że praca wycieraczek regulowana jest też prędkością jazdy, ale w korku czy powolnej jeździe muszę sięgać do wajchy albo do tego przełącznika obrotowego i wymuszać prace wycieraczek. Więc jest to bez sensu. Jeszcze muszę to poobserwować jak się to nie zmieni to jadę na serwis.

 

2) deszcz leje, wycieraczki pracują a druga kontrolka (od ksenonów) się nie zapala. Czy to znaczy, że ksenony się nie załączyły??Sądziłem, że powinny się zapalić w czasie deszczu - nawet w dzień - bo przecież, tylko wówczas zapala się tylne oświetlenie. Chyba za takie cos można mandat dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dostać mandat.

Co do czujnika deszczu to faktycznie jest niepełnosprawny. Zauważyłem u mnie podobny objaw - raz jest ok, raz trzeba ręką wajchę strzelić. Zauważyłem również, że jak sam włącza wycieraczki w dość szybkim tempie, to włączają mi się ksenony jak jest jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, raz jest ok, raz nie...

Nie wiem, czy nie jest tak jak w autach koncernu vw, że mimo włączonego czujnika deszczu, do wzbudzenia pracy wycieraczek konieczne jest ich "załączenie" - czyli ruch pokrętłem lub wajchą.

A z tymi światłami to chyba wyślę zapytanie do opel Polska - jak mi się nie zapalą w deszczu... Nawet wyjdę z auta i sprawdzę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pada deszcz przy włączonym czujniki deszczu wlaczaja sie normalne swiatla mijania. Nie mam problemu z prędkością wycieraczek a mam ustawiona na 3 kreskę od dolu wiec może u Ciebie jest jednak cos nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności