Skocz do zawartości

Gość jrucin

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na przeglądzie mechanik zauważył takie końcówki przewodów jak na foto. Brakuje odcinka łączącego te dwie męskie końcówki ok 30 cm.Auto jest z Finlandii i prawdopodobnie stwierdził że jest to ogrzewanie oleju silnikowego na 230V. W kabinie z przodu nad lewą nogą pasażera znajduje się gniazdo na 230V i  chyba to jest końcówka do tych przewodów. czyli podłączamy do niego zasilanie a to ustrojstwo utrzymuje temperaturę oleju silnikowego na poziomie 20-30 stopni C, rano uruchamiamy samochód prawie jak na ciepłym silniku. Pytanie czy ktoś ma coś takiego. A może moja teoria jest błędna i to jest coś całkiem innego?

Pozdrawiam JR.

20200223_145821p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha fajne tylko czy w PL można dokupić brakujący przewód. Zawsze to lepiej odpalić w zimowy poranek na ciepłym oleju.

Orientujesz się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokupię takie dwie żeńskie końcówki na 3 piny i jeszcze żeby to było hermetyczne z tymi męskimi na samochodzie, bo jak przyjadę po deszczu i podłączę 230V to wywali bezpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... to jest nieporadność, czy zwykłe lenistwo?

Bez urazy, ale nie rozumiem takiej zagwozdki w dobie internetu, gdzie da się w sieci znaleźć WSZYSTKO

https://allegro.pl/oferta/zlacze-hermetyczne-3pin-ip68-3x2-5-lacznik-kabla-7917577217

https://allegro.pl/oferta/zlacze-hermetyczne-lacznik-kabla-3pin-ip68-7020418210

https://allegro.pl/oferta/zlacze-hermetyczne-3pin-ip68-3x2-5-lacznik-kabla-8981057583

https://allegro.pl/oferta/zlacze-hermetyczne-3pin-ip68-3x2-5-lacznik-kabla-8981033898

I jeszcze pierdylion siedemset innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nieporadność ani lenistwo, przed napisaniem posta podpytałem wujka googla. Widziałem na allegro takie końcówki.

Jednak jak dla mnie mają jedną wadę nie spasuje ich z tymi zamontowanymi na samochodzie. Dlatego zapytałem bardziej doświadczonych Kolegów.

Jak zrobi się trochę cieplej to się za to wezmę.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapytaj w ASO o dostępność i cenę takiego przewodu. Wbrew pozorom nie musi być bardzo drogo, a będzie ładnie i fabrycznie ... Skoro autko ładne to i niech kabelek będzie ładny :) Jak się nie uda z ORI, to wtedy dorobisz.

Uprzedzając komentarze, nie neguję możliwości samodzielnej pracy i naprawy, sam wiele czynności wykonuję samodzielnie, daje to wiele radości i satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście satysfakcja z samodzielnej naprawy jest zawsze. W mojej Hondzie Accord kilka drobnych i grubszych spraw ogarnąłem samodzielnie z bardzo dobrym efektem do tej pory.

Natomiast żeby nie było że czekam na "samo się zrobi" do ASO dzwoniłem - nie pomogą bo fabrycznie ten egzemplarz nie miał podgrzewania miski olejowej i stwierdzili że jest to jest dokładka poprzedniego właściciela. Więc pozostaje opcja "zrób to sam" 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jrucin napisał:

nie spasuje ich z tymi zamontowanymi na samochodzie

Nie ma o tym mowy. Mowa jest o usunięciu obecnych wtyczek i zastosowaniu wskazanych.

 

2 godziny temu, miszkoo napisał:

Może zapytaj w ASO o dostępność i cenę takiego przewodu.

W katalogu części nie znajdzie. To nie jest fabryczny element, przynajmniej nigdy w żadnym modelu nie spotkałem. 

 

45 minut temu, jrucin napisał:

to jest dokładka poprzedniego właściciela

Dokładnie. Na zlecenie właściciela firma zamontowała. Tak samo jak montują taksometry, lokalizatory GPS, dodatkowe wyposażenie.

Jestem na 99,99% przekonany, że montowane to było u dealera w Skandynawii na życzenie klienta (oczywiście za dopłatą).

 

Najrozsądniej jest dać to elektrykowi, aby usunął obecne wtyki i zrobił nową instalację pod 240V spełniającą wszystkie wymogi (czyli IP68).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności