Skocz do zawartości

Pielęgnacja nadwozia


radd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek15z

Wydaje się proste lecz przed nałożeniem powłoki trzeba przygotować powierzchnię.Musimy wykonać następujące czynnosci dekontaminacja lakieru (usunięcie zalegających osadów metalicznych i przemysłowych, smoły, asfaltu i różnego rodzaju żywic oraz soków z drzew) następnie odsmolenie i na samym końcu korekta lakieru. A do korekty potrzebujemy specjalne pasty jak i maszyny polerskie. Ja bym nie próbował bo można większe szkody wyrządzić niż nam się wydaje . Takie zabiegi zlecajmy specjalistą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Z ciekawości wypróbowałem "Niewidzialną wycieraczke". Sposób użycia nanieść na wcześniej umytą szybe i wypolerować miękką szmatką.

Koszt niewielki, raptem 9,23 zł wystarczający na kilka zastosowań, co do całkowitego efektu musze poczekać na opady deszczu, próba podczas jazdy z użyciem spryskiwacza dała efekt wizualnie interesujący, niestety zdjęcie nie odzwierciedli tego efektu.

 

post-259-0-88222000-1502891476_thumb.jpg

post-259-0-44587200-1502891500_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wypróbowałem "Niewidzialną wycieraczke". Sposób użycia nanieść na wcześniej umytą szybe i wypolerować miękką szmatką.

Koszt niewielki, raptem 9,23 zł wystarczający na kilka zastosowań, co do całkowitego efektu musze poczekać na opady deszczu, próba podczas jazdy z użyciem spryskiwacza dała efekt wizualnie interesujący, niestety zdjęcie nie odzwierciedli tego efektu.

Osobiście korzystam z takich specyfików od kilku lat i nie wyobrażam sobie bym nie miał szyb pokrytych tzw. niewidzialną wycieraczką. Ważne jest by przed nałożeniem dobrze odtłuścić szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem się namówić na preparat k2 .Oczyściłem dokładnie szybę spirytusem lubelskim a potem tym magicznym preparatem  szyba błysk i dziś polało, na szybie pojawiło się setki miniaturowych kropel które jakby nie mechaniczna wycieraczka zasłaniały mi pole jazdy.A myślę że powinno szybko spłynąć z szyby wg mnie ten preparat działa jak wosk na karoserii.Jak jest u was panowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam, ale taki preparat zmniejsza przyczepność wody do szyby i przy odpowiedniej prędkości np powyżej 60km/h pęd powietrza powinien tę wodę łatwo "zmieść".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam, ale taki preparat zmniejsza przyczepność wody do szyby i przy odpowiedniej prędkości np powyżej 60km/h pęd powietrza powinien tę wodę łatwo "zmieść".

Dokładnie tak to działa. Dobrze sprawdza się na bocznych szybach, a tam wycieraczek brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Markoni przeczytałeś informacje na opakowaniu ? "Niewidzialna wycieraczka" zaczyna działać powyżej 55 km/h

wtedy pęd powietrza powoduje ze krople wody łączą się w większe i ześlizgują z szyby, jak na tą chwile działa rewelacyjnie,

w ruchu miejskim za mała prędkość aby wydobyć wszystkie zalety tego specyfiku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie o ten ruch miejski chodzi bo jak polało to nie tak do końca z tym wycieraniem bo drobna nawet mżawka powoduje że szyba pokryta tysiącami kropelek a wycieraczka ciągle w ruchu  Po za miastem jeszcze nie testowałem bo nie pada temat uważam za zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności