Skocz do zawartości

Pielęgnacja nadwozia


radd

Rekomendowane odpowiedzi

Już chyba była o tym mowa, ale nie mogłem znaleźć wątku o tym.

Minęło już parę miesięcy i planuję użyć jakiegoś wosku (oczywiście na myjni stosuję program woskowania, ale warto ręcznie raz na jakiś czas pomęczyć się z polerowaniem:P). Stąd moje pytanie, jaki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Woskowałem tylko raz.

Pisze na opakowaniu, że chroni lakier do 12 miesięcy, więc kolejne woskowanie na jesień, żeby w zimę sól nie niszczyła lakieru. Takie 2 razy w roku nie ma prawa zaszkodzić :)

 

Przeniosłem do działu NADWOZIE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Używam tego samego Turtle Wax co kolega Radd, na ta chwile 1 woskowanie ( butelka 500 ml powinna wystarczyć na 3 woskowania, koszt około 23 zł w Kauflandzie)

Nie zawiera ściernych składników, daje znakomity piękny głęboki połysk, na tą chwile stosunek ceny do efektu bardzo zadawalający.

1z5j5ut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się dołączę, bo ostatnio zrobiłem trochę zakupów. Przede wszystkim jeżeli chcemy mieć lakier w dobrym stanie, to trzeba o niego zadbać osobiście. Ja niestety popełniłem błąd i oddawałem poprzedni samochód na ręczne myjnie, gdzie wiadomo jak myją. Mokka jeszcze nie miała pierwszego mycia, ale nie zamierzam jej oddać w obce ręce. Tak więc zestaw to:

Pianownica Epoca Top Tec 10 i aktywna piana AutoBrite MagicFoam

Szampon: Duragloss #901

Rękawica: CarPro Wool Wash Mitt. Mycie na 2 wiadra, czyli w jednym wiadrze ciepła woda z szamponem a drugie wiadro do płukania brudnej rękawicy.

Ręcznik do osuszania: Fluffy Dryer

No finalnie: Duragloss Bonding Agent # 601 i Duragloss Track Claw Racing polish - dają świetny efekt szklistości lakieru

Po woskowaniu raz na jakiś czas użyje Duragloss AquaWax #951

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O karoserię aż tak nie dbam ale mam teraz fioła na punkcie ptasich ,,pieczątek" i od razu myjnia 1zł i likwidacja kupy. Chociaż raz miałem prawdziwy nalot mew i myślałem że to magazynier mi białą farbę rozlał przypadkowo. Gdy myję na myjni stosuję szampon potem zwykłą wodą spłukuję i na końcu demineralizowaną pryskam auto, daje to zdecydowanie mniejsze zacieki ma masce. Nie wiem jak inne kolory nadwozia ale mam srebrny metalik i często po deszczu spływająca woda robi w załamaniach takie rysy jakby ktoś ołówkiem przerysował. Natomiast na wiosnę po 9-ciu miesiącach użytkowania zamierzam w końcu wnętrze przeczyścić i użyję nawilżonych ścierek np. do pupy niemowlaków są polecane, oczywiście nie użyte wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość bojalekt

A zapytam z ciekawości, jaka jest jakość wosków w myjniach automatycznych ?? Domyślam się że nie najlepsza...

 

Czy ktoś może w tym temacie coś określić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności