Skocz do zawartości

EGR - dziwne dźwięki


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

W dniu dzisiejszym po wjechaniu do garażu usłyszałem dziwne dźwięki spod maski samochodu po wyłączeniu samochodu. Po jej otwarciu i ponownym uruchomieniu oraz następnie wyłączeniu silnika, doszedłem do wniosku, że to czujnik EGR wydaje jakieś dźwięki... coś w stylu kilkukrotnego piszczenia... ktoś, coś, na ten temat może podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos, czyli jest to normalne? Wrzucam fotki tego czegoś :) Znajomy mechanik mówił mi, że to czujnik EGR.

 

1. https://drive.google.com/file/d/0B6i27jB-p8hlY0o3MUZob0hrYjA/view?pli=1

 

2. https://drive.google.com/open?id=0B6i27jB-p8hldmNQTTZTSUo3Sjg

 

Czyli mówisz, żeby się nie przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Podglądam to forum praktycznie od końca czerwca z przerwami i jestem mile zaskoczony profesjonalnymi radami i uwagami forumowiczów, szczególnie jednego.

Ale do rzeczy. Właściwie to pośrednio jestem użytkownikiem Mokki 1,4 turbo automat, kupionej 19.06 2015 dla żony. Jest to świetny samochód do jazdy po mieście ale i nie tylko.

W porównując z moim dużym SUV-em jeżdzi mi się na prawdę uroczo.Ale miałem przejść do rzeczy. Proszę o radę. Rano po włączeniu kluczyka do stacyjki słychać takie dwa szorstkie 

dżwięki jakby pompka pompowała paliwo, albo jest to  coś zupełnie innego. Wydaje mi się, że jest to bardziej głośne a jest zrobione dopiero 2200 km. Czy ktoś miał coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne. Też po całonocnym postoju mam "jęknięcie" - to pompa paliwa dobija ciśnienie.

Zwróć uwagę, że dzieje się to tylko po dłuższym postoju :) Ja tak właśnie mam. Praktycznie od początku.

 

No i mógłbyś się pochwalić w dziale naszych aut tym nabytkiem dla żony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie dzisiaj ja użytkowałem przez większość dnia auto i po każdym ponownym uruchomieniem silnika już tego " jęknięcia " praktycznie nie było słychać.

Dziękuję za radę i pozdrawiam. Jeśli chodzi o chwalenie to nie ma czym się chwalić, auto jak auto, chociaż żona wybierała niecałe kilka miesięcy ten samochód.

Jednak kiedy zobaczyła na ulicy i bliżej zaczęła oglądać dostała amoku, że to jest ten i żaden inny. Może zrobię kilka fotek. Biała perła 1,4 T cosmo automat w pełnym wyposażeniu

bez napędu 4x4. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności