Skocz do zawartości

Piszczenie z okolic paska PK


zzbych1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

21 minut temu, ArKos napisał:

Przedni uszczelniacz wału

Ok ale czy w takim przypadku nie kapałby olejem?

 

22 minuty temu, ArKos napisał:

niedokręcona świeca zapłonowa

ok ale w takim przypadku nie byłoby innych objawów w stylu nierówna praca, drgania, falowanie obrotów, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz doświadczenie mechaniczne?

Świece samemu można sprawdzić. Uszczelniacz - zdejmuje się pasek osprzętu.
Skoro ktoś żyjący z tego coś mówi, to znaczy, że wie co mówi. Nie zastanawiaj się i nie rozbijaj na atomy, bo nie zawsze wszystko odbywa się zgodnie z logiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.10.2022 o 14:41, ArKos napisał:

Ze 100-150 + uszczelniacz + pasek. Ale najpierw zdiagnozować a nie od razu wymieniać na łapu capu.

Wracam do tematu bo umówiłem sie z mechanikiem na diagnoze. Ostatnio pisales o kosztach. Napisz proszę czy taka wymiana uszczelniacza jest czasochłonna w sensie ile mniej więcej to trwa. Dodam że odbedzie sie to przy okazji wymiany kół więc akurat koło będzie zdjete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2022 o 20:44, ArKos napisał:

20-30 minut.

Dokładnie jak kolega pisze u mnie koszt wymiany uszczelniacza  70 zł.

Trochę z tym walczyłem mechanik wymieniał  wszystko po kolei Mam nową pompę wody , napinacz , pasek  ,aż w końcu się wkurzyłem i na moją prośbę wymienili ten uszczelniacz .Trafiłem na filmik na YouTube z taką przypadłością i u mnie piski były identyczne . Trochę walki miałem z mechanikiem gdyż twierdził że uszczelniacz pracuje w oleju i nie ma prawa piszczeć . Po wymianie sam był zdziwiony wyszło na moje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, scslawek napisał:

Dokładnie jak kolega pisze u mnie koszt wymiany uszczelniacza  70 zł.

Trochę z tym walczyłem mechanik wymieniał  wszystko po kolei Mam nową pompę wody , napinacz , pasek  ,aż w końcu się wkurzyłem i na moją prośbę wymienili ten uszczelniacz .Trafiłem na filmik na YouTube z taką przypadłością i u mnie piski były identyczne . Trochę walki miałem z mechanikiem gdyż twierdził że uszczelniacz pracuje w oleju i nie ma prawa piszczeć . Po wymianie sam był zdziwiony wyszło na moje .

U mnie nie ma pisków ale takie ciche szmery ale nic, szukam przyczyn nadal. A z mechanikami to ja już wiem z doświadczenia jak jest najczęściej. Wszystko dobrze jak usterka typowa ale jak tylko coś mniej typowego, coś z czym się nie spotkał to zagadka stulecia. p.s. jak masz jeszcze ten filmik to przeslij, poslucham. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności