Skocz do zawartości

Nie dająca spokoju geometria auta..


Dam8971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj Kobieta pojechała zmienić opony i kazałem jej wraz z tym sprawdzić i skorygować zbieżność, bo szkoda nowych opon. No i wyszły jakieś różnice pomiędzy odległosciami koł, jak i zbieżność tylnego koła za zakresem. Z tego co wiem z tylu mamy belkę. Możliwe jest to Że jest krzywa ?. Wypowie się ktoś  tym.

 Zdjęcia dodałem jakoś.  Nie wiem czy dobrze. ;)

Screenshot_20201103-085113_Office.jpg

Screenshot_20201103-085052_Office.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wiesław napisał:

Tylne koło można ustawić podkładkami korygującymi,a przesunięcie to raczej podwozie(czy było uderzone)

Nie słyszałem o podkladkach korygujących..  

Nie. Samochód ma oryginalny lakier na karoserii slupkach itd. Może podjechać na inną stację żeby to zweryfikować  ? A może samemu zmierzyć miareczka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wiesław napisał:

wpisz: podkładki korygujące pochylenie koła 

https://www.wimad.com.pl/b002-podkladki_i_sruby korekcyjne.php 

Wystarczy uderzenie w koło lub dziura.Zbieżnośc na innym urządzeniu jest wskazana.

Czyli co radzisz? Zeby w tej chwili zrobić? Samochod jeździ wzorowo.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wiesław napisał:

Jezeli kierownica nie jest przestawiona to jest OK.

Chłop na stacji Kobicie powiedział że się nic z tym nie dzieje i można śmiało jeździć. Samochód się dobrze prowadził i prowadzi ( przed i po korekcie zbieżności ) .

Czyli jak prosto jedzie i nie ściga, nie buja, nie tańczy to jeździć i obserwować? Opony nie będą się zużywały jakoś za bardzo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wiesław napisał:

Korekta tylnego koła to podkładka pewnie 0,05 mm.Niektóre programy na zbieżności to wyliczają.Może być nalot piasta- tarcza-felga aluminiowa.

Jak bym tam był to bym prosił o przekrecenie koła o 180° celem wykluczenia tych czesci co się kręcą..  Ale no cóż;) sprawdzę stan powierzchni styku.. Ale wydaje mi się że raczej nie ma tam nic.. nikt tam nie trzeba jeszcze :p. Pojadę w wolnym czasie na inną stację..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent NIE PRZEWIDUJE stosowania żadnych podkładek. Po prostu nie ma takich części w katalogu.

Różnica w zbieżności jest znikoma i jak wspomniano, wystarczy się otrzeć o krawężnik mocniej albo zaliczyć jakąś porządną wyrwe w drodze.

Ja bym jeździł po prostu a nie kombinował. Tym bardziej z jakimiś podkładkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności