Skocz do zawartości

drgania w kabinie Mokka automat


Gość ultravox80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Opelka Mokki.....

Jestem posiadaczem Opla z 2014 roku w automacie w wersji Cosmo 1.7 diesel ......przebieg 46 tyś.km .....

 

Problem mój polega na tym ,iż od pewnego czasu , kiedy np.stoję na skrzyżowaniu, naciskam hamulec, normalna rzecz przy automacie  i wówczas zaczynają się drgania  kabiny  ... które wyczuwalne sa nawet przez pasażera.Puszczam hamulec, autko rusza drgania przestają być odczuwalne.

 

W salonie gdzie kupiłem autko - zagadnąłem na ten temat ...Kierownik serwisu stwierdził sic ....ze tak ma być ........TOTALNA PORAŻKA !

 

Czy ktoś spotkał się z  takim problemem?????

 

Nadmienię  iż mam jeszcze OPla Vectre GTS w automacie z 2003 roku - i tego typu problem w tak starym autku z przebiegiem 165.000 km nie występuje .....

 

Podejrzewam,iż bedzie to problem skrzyni biegów ....Gwarancja jeszcze do lipca 2016 roku ......

 

W innym serwisie gość był zdziwiony że trochu za wcześnie jak przy przebiegi trochu ponad 46 tyś ,km....

 

Proszę o ewentualne info .PoZdrawiam serdecznie .Maciej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że prędzej drgania biorą się z nadmiernego spadku obrotów silnika. Można by w ASO wykonać adaptację i wyuczanie przepustnicy - nic nie kosztuje tylko 15 minut czasu.

Dziekuje serdecznie, jutro "atakuje " serwis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość ultravox80

Witam serdecznie, w temacie nieszczęsnych drgań kabiny, zaczynających się od pedału hamulca,a przenoszących na kabinę i odczuwalne dla pasażera.Temat zaczyna się w momencie np.zatrzymania na skrzyżowania i naciśnięcia pedału hamulca,celm oczekiwania na zmianę sygnalizacji świetlnej ....

Otóż udałem się do serwisu ... wpierw jednak trochu z innej beczki ...beczki dotyczącej głośników BOSE ...

Mianowicie mojej autko ma prześmigane na dzień dzisiejszy 49 ,000 km - zakupiona została w lipcu 2014 roku ,,,,,przebieg taki z uwagi iż codziennie śmigam do roboty 150 km...

Ale do rzeczy...Od pewnego czasu zacząłem wyczuwać ,iż głośnik od strony pasażera "chrapie " ...Więc kiedy podjechałem  zgłosić tematykę "drgań " podniosłem w serwisie temat owego głośnika ....Nakazano autko zostawić na kilka godzin celem sprawdzenia tematu drgań and głośnika .

 

Po kilku godzinach otrzymałem telefon , iż po autko można przyjechać ....Co się okazalo serwisant nie stwierdził aby głośnik charczał -więc temat wg,niego nieaktualny .

Co do tematu "drgań " -wsiadl ze mną do autka kierownik serwisu -pojeżdziliśmy trochu i ....stwierdził, iż tak ma być w tych autach , odniosłem wrażenie iż chciał powiedzieć iż lepiej tego nie ruszać ....Myślę, do lipca 2016 r jest gwarancja -oki chwilowo odpuszczę ...

Ale dowiedziałem się od niego i tu ciekawostka -iż np.gdyby pojawiły się skrzypienia elemantów plastikowych w moim aucie -będzie to spowodowane używaniem PLAKA do tapicerki -gdyż nie ukrywam ,używam tego typu chemikaliów -Słyszał ktoś o czymś takim?????? 

 

CO do drgań -umówiłem się na spotkanie z kolejnym salonem i serwisem - tym razem w innej miejscowości ,zobaczymy co tam będzie ?

 

Aha ,co do głośniczka -otóz okazało się, iż manerwuje z roboty do domku i tu nagle charczy aż głowa  boli -więc dzwonię do tego serwisu i kierownika i mówię mu jaka sytuacja .Na szczęście ....charczał podczas oględzin serwisanta -kiedy zapytałem dzentelmena jak go wcześniej sprawdzał , rzekł iż przyłożył ucho sic ! 

Ale w końcu po tygodniu ,ściągnięto głośnik z Niemiec i go wymieniono ...

To tak po krótce ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

stwierdził, iż tak ma być w tych autach

Bzdura...

Miałem 7 automatów oplowskich. Żaden z nich będąc sprawnym nie wywoływał drgań ani żadnych anomalii. Przebieg tych aut był sporo większy, niż Twoje 49.000km...

Czy w instrukcji pisze coś, że samochód drga? Albo że głośnik może charczeć? Nie sądzę. Są to wady elementów a nie normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności