Skocz do zawartości

Mokka 1.7CDTI 2013 Automat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pacjent mokka 1.7 automat z 2013 roku, przebieg 135k, przejechaliśmy nim 10k od zakupu. 
pytanie odnośnie skrzyni przy jeździe autostradowej prędkość około 130 obroty na poziomie 2.600-2650 i ciężko coś więcej wycisnąć pójdzie do 140-145 ale hałas i obroty rosną bardzo. 
auto po dużym serwisie olej w silniku i skrzyni wszystkie filtry. 
ten typ tak ma czy można gdzie szukać problemu?? 
wiem ze nie jest to super nowoczesny automat ale te 140-150 powinien raczej gładko jechać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na ślizganie się skrzyni. Kompleksowa diagnostyka skrzyni wskazana ale przez osobę mającą pojęcie, co robi i jak robi. Przyczyn może być kilka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniaj biegi manualnie i patrz na wyświetlacz czy wszystkie biegi wchodzą po kolei

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Wiesław napisał:

Zmieniaj biegi manualnie i patrz na wyświetlacz czy wszystkie biegi wchodzą po kolei

Ok spr na manualu. Ostatnio liczyłem w trybie Drive i odczucia były jakby lądował 6 biegów ale tak jak pisałem pary brak na autostradzie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, ArKos napisał:

Wygląda na ślizganie się skrzyni. Kompleksowa diagnostyka skrzyni wskazana ale przez osobę mającą pojęcie, co robi i jak robi. Przyczyn może być kilka.

Ok dzięki, w takim razie szukam speca od automatów w okolicy. Mógłbyś nakierować na potencjalne przyczyny co Ty obstawiasz? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymiana oleju zabiła skrzynię, za mało oleju, przemiennik momentu obrotowego lub jakiś elektrozawór pada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy auto było podłączone pod komputer-może brak mocy pochodzi z silnika.Manualnie na każdym biegu do oporu.Ile jest przejechane po wymianie oleju i kto wymieniał bo do tego jest procedura.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, Wiesław napisał:

Czy auto było podłączone pod komputer-może brak mocy pochodzi z silnika.Manualnie na każdym biegu do oporu.Ile jest przejechane po wymianie oleju i kto wymieniał bo do tego jest procedura.

Może trochę błędny opis z mojej strony.

Oleje wymieniliśmy po przejechaniu około 5k

km. Przed i po wymianie nie ma większej różnicy ( dlatego nie szukałbym winy z racji wymiany oleju ) błędów jakichkolwiek brak. 
Żona jeździ na codzień w ruchu podmiejskim 

wiec powiedzmy do 110km/h dla niej nie ma różnicy :) jedzie jedzie. Ostatnio częściej używałem jej samochodu po autostradzie i zaczęło mnie to dość mocno irytować, dlatego chcę to jakoś ogarnąć. 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi