Skocz do zawartości

Dziwne kliknięcia na drugim i czwartym biegu


Gość Przemo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem opla mokki active 1.6 benzyna niedawno zauważyłem, że sprzęgło dziwnie stuka to znaczy gdy silnik pracuje, a dźwignia biegów jest na luzie wciskając i puszczając pedał sprzęgła to słychać pukanie. Byłem w trzech serwisach opla, mechanicy stwierdzili, że to tak ma być, nawet dzwoniłem do centrali opla i też dowiedziałem się, że tak ma być. Więc pytam was na forum czy to normalne.Mam pytanie dotyczące domykania szyb, pytałem w serwisie czy można coś zrobić by domykały się szyby po zamknięciu pilotem, pan z serwisu powiedział że nic nie da się zrobi a dodatkowego modułu się nie opłaca montować, czy jest jakiś sposób by przednie szybu się domykały bo tylne  są na korbkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam mokkę 1.6 benzynę. Mam ją 4 miesiące. Właśnie sprawdziłem jak to u mnie wygląda i jak ją odpalę na luzie przy puszczaniu sprzęgła słychać pojedyncze puknięcie i cisza. Jest  tak za każdym razem przy puszczaniu sprzęgła na luzie. Porównując w moim starym samochodzie jest tak od zawsze, że jak puszczam sprzęgło jest puknięcie i delikatnie cały czas puka i tak jeżdżę i nic się ze sprzęgłem nie dzieje. W oplu mokka to jest cisza, ale nie ma co porównywać, ze starym autem. Ja też tak mam, że każdy dziwny odgłos zastanawia mnie czy coś się psuje. W aso częste odpowiedzi, że ten typ tak ma, a najbardziej wkurzające,że to nie mercedes. Ostatnio spotkałem znajomego kupił mokkę x 1.6 essentia i co mnie zdziwiło, że chociaż ma w tylnych drzwiach korbki to przednie mu się domykają jak przytrzyma przycisk zamykania na kluczyku, ale pewnie dołożyli moduł domykania w wersji po liftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja mokka ma przejechane 32tyś z początku było wszystko ok , przez przypadek usłyszałem te dziwne stuki sprzęgła, morze w innych będzie ok, gdzieś na forum czytałem że ktoś miał podobne objawy i po wymianie sprzęgła na zmodyfikowane stuki ustały .Z szybami coś muszę zrobić by się domykały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności