Skocz do zawartości

Wibracja kierownicy


kowalh2so4

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czuć wibracje na kierownicy i to dość intensywne podczas skrętów w lewo. A także wyczuwa się , że źródłem tego zjawiska jest prawe koło, gdyż jest mocne odczucie że ma problem z płynnym obracaniem w skręcie.Zjawisko to jest wyczuwalne na 2 i 3 biegu podczas przyspieszania nie ma tego gdy ujmę gazu na tych biegach.Chce nadmienić, że już jestem po gwarancji.Wspomne również że miałem wymienianą skrzynie biegów miesiąc po kupnie. Serwis sknocił zbieżność przy skręceniu opla do kupy, ściągało w lewo jak przyjechałem z tą bolączką powiedzieli że wszystko jest wporządku i zamienili koła stronami .Pojechałem na okręgową stację okazało się że jest rozjechana geometria ustawili i jest bardzo dobrze to tak na marginesie. Moje pytanie, czego mam szukać w tym zjawisku z kołem ,odpadają koła bo na komplecie zimowm z felgami to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym w obrębie przegubu (wewnętrzny lub zewnętrzny) a po jego wykluczeniu łożyska mechanizmu różnicowego zostają.

Jeszcze warto bardzo dokładnie sprawdzić, czy oponie i feldze nic nie dolega - zamienić tylne koło z przednim na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ta nowa skrzynia ma taką przypadłość że na pierwszym biegu bez gazu na wolnych obrotach coś chrupie byłem z tym w serwisie to nigdy nie słyszeli aczkolwiek jak przyjeżdzałem to znacząco sie wyciszało .Ja słyszałem bo wiedziałem czego nasłuchiwać a serwis jak zwykle klapy na uszach.Czy wymiana łożysk mechanizmu różnicowego wiąże sie wyjęciem skrzyni biegów i jak to zweryfikować.Koła odpadają były zamieniane i miejscami  i drugie zimowe na stalowych felgach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Więc tak Mokka jest czuła na wycentrowanie silnika na poduszkach.Po wycentrowanie do fabryki (serwis zmieniał skrzynie na gwarancji i zjebali operacje wkładania)ustompiło telepanie kołem i rzężenie skrzyni ale czuję że przez ich niechlujstwo wymienię skrzynie na kolejną ,bo w oleju są drobniutkie opiłki metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kolegów zachęcam po zimie do serwisu niezależnego na ustawienie gemotri.

W razie czego mam fajnego starszego pana. Smialo można podjechać z:grodziska, Ożarowa,błonia, ursusa, Pruszkowa(i okolic). Po zimie można skorzystać z kanału. Dotychczas płaciłem 10 zł za weryfikację zawieszenia. Geometria 60zl. Cena na 2018 nie znam. Telefon do warsztatu na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności