Skocz do zawartości

Mokka 1.7 CDTI falują obroty na zimnym silniku


najdzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Trudno nazwać to problemem, bo wszystko inne działa bez zarzutu, ale trochę to irytujące.

 

Po uruchomieniu zimnego silnika delikatnie falują obroty, a dokładniej: uruchamiam zimny silnik, który odpala od strzała, chodzi równo przez jakieś 2-3 sek po czym zaczyna delikatnie falować przez jakieś 5-6 sekund i ustaje.

Miałem wymieniany regulator ciśnienia w pompie (na oryginalny) bo wywalało błąd i odcinało moc, miałem robione przyuczenie regulatora ciśnienia.Błędu już nie wywala, jedzie prawidłowo w pełnym zakresie obrotów, ma moc, nie kopci, zawsze odpala od strzała.Nic więcej nie dzieje się  silnikiem.

Czyściłem EGR, czyściłem czujnik w kolektorze ssącym ale bez efektu.

Faluje tylko przy odpalaniu zimnego silnika po nocy.Później przez cały dzień zero problemu.

 

Spotkał się ktoś z czymś takim?Gdzie mogę szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przyuczenie regulatora ciśnienia paliwa, po jego wymianie.
Przyuczenie małej dawki paliwa wykonuje się na rozgrzanym silniku, a w informacjach jest napisane że wykonuje się to tylko przy wymianie sterownika silnika lub wtryskiwaczy.
Przyuczenie regulatora ciśnienia paliwa wykonuje się przy jego wymianie, co zostało zrobione.

Sądzisz że nauka małej dawki jest mimo wszystko potrzebna?Pytam bo nie chciałbym czegoś skopać.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniły się warunki pracy układu paliwowego. To raz. Dwa - auto nie jest nowe i wtryski już mogą być lekko podjechane. Trzy - koszty są niewielkie więc wiele nie ryzykujesz.

 

2 godziny temu, najdzik napisał:

Przyuczenie małej dawki paliwa wykonuje się na rozgrzanym silniku, a w informacjach jest napisane że wykonuje się to tylko przy wymianie sterownika silnika lub wtryskiwaczy.

Piszą, że olej należy wymieniać co 30kkm. Zgadzasz się?

 

Warto też przy okazji odpalenia na zimnym zobaczyć, jak wygląda ciśnienie na szynie - czy nie skacze. Może pompa wysokiego ciśnienia niedomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności