Skocz do zawartości

Dyfer 4x4


JanoPL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam, udało się ogarnąć jakis dyfer poza allegro (faktycznie kosmos ceny)? Jakie miałeś objawy uszkodzenia napędu?

U mnie pojawia się notoryczne stukanie /szarpanie na tylnej osi, dodatkowo przy skręcaniu odczuwalne jest stawianie auta i opór (tak jakby napęd tylny był połączony z przednim na stałe bez mechanizmu różnicowego).

W marimexie sprawdzali mi sterownik ale po wymianie na nowy problem dlaje taki sam więc uznali że to dyfer, sugerowali ż najlepiej szukać używki po nowy koło 18 tys 😲...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, luky24 napisał:

U mnie pojawia się notoryczne stukanie /szarpanie na tylnej osi, dodatkowo przy skręcaniu odczuwalne jest stawianie auta i opór (tak jakby napęd tylny był połączony z przednim na stałe bez mechanizmu różnicowego).

Masz dokładnie to samo co powyżej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, czy poddawanie dyfra regeneracji ma sens jeżeli planuję sprzedać za niedługi czas samochód? Czy znacie jakieś firmy godne polecenia które zajmują się regeneracją?

Czy mój dyfer faktycznie jest uszkodzony jeżeli napęd na 4 koła działa tylko przy mocnym skręcaniu w lewo lub prawo auto się "stawia" i wyczuwalne jest lekkie szarpnięcie na tylnej osi? Czy to nie jest czasem tylko kwestia wymiany oleju (nigdy go nie wymieniałem a jeżdże od przebiegu 75tys - teraz ma 165 tys).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupił to auto i wkrótce by się rozsypał, to albo bym wydębił 10k na naprawę albo zwrócił to auto.

Oduczcie się januszowania "sprzedam to nie robie".

Jak coś jest uszkodzone, to powinno się to naprawić lub od razu w ofercie sprzedaży zawrzeć informację o konieczności naprawy. W każdym innym wypadku to po prostu oszustwo i ukrywanie wady technicznej.

Uważajcie, bo coraz częściej zapadają wyroki korzystne dla kupujących - jest ich zdecydowana większość i dotyczą zarówno wad technicznych jak i kombinowanego przebiegu.

Naprawiaj to póki jest jeszcze co naprawiać, albo kup używany. Ale najpierw diagnoza, co jest powodem szarpania bo na pewno nie ma prawa go być.

Chciałbyś kupić taką minę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o sprzedawanie miny czy kombinowanie że niby naprawione a po sprzedaży się zrypie. Chodzi o to żeby sprzedać sprawne. Pytam o to czy regenerować czy kupić używkę ale z tego co się dzisiaj udało mi dowiedzieć to z tymi używkami też jest porażka. Albo regenerowane albo że ściemnianym przebiegiem więc za chwilę też sie mogą zepsuć, ciężko powiedzieć na co się można nadziać...

Stawiam jednak po dzisiejszym rozeznaniu na regenerację, znalazłem gościa który wymianie wszystko wewnątrz i wlewa nowy olej i daje roczną gwarancję. Jeżeli chodzi o Mokki to przerobił ich już od groma więc mam nadzieje że wie co robi.

Pytałem tutaj bo myślałem że wypowie się ktoś kto ma to już za sobą i może coś podpowiedzieć. A sprzedać chce bo robię tym autem od 3 lat ponad 30tys rocznie i widzę że średnio daje sobie z tym rade pomimo że aktualnie ma przebieg 165 tys., Coraz więcej rzeczy się sypie, o napędzie nawet nie mówie, ale ciągle wycieki z różnych miejsc i dziwne awarie doprowadziły mnie już do granic cierpliwości...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A diagnozował to ktoś? Sprawdzano stan oleju? Teoretycznie niski stan oleju może powodować szarpnięcia. W praktyce pewnie tarczki z Haldexa będą już wytarte.

Jak gość daje gwarancję, to brać. My za używkę dla klienta z miesięczna gwarancją zapłaciliśmy 6k z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności