Skocz do zawartości

Marszcząca się tapicerka na fotelach.


BukeR

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo, tylko w mniejszym stopniu. Mając flexcare na 4 lata wywalczyłem wymianę gąbek i poszyć 3 miesiące przed wygaśnięciem gwarancji.

Jak gwara się skończyła, to wymienić gąbki trzeba albo tapicer samochodowy musi wyrzeźbić takie gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam ten sam problem z corsa i nie wiedziałem że trzeba o to walczyć :) ja mam corse z rocznika 2021 cale 5 miesięcy a fotel wygląda jakby miał 200k km. 

Przy okazji mam pytanie do ArKos. Proszę, o pomoc. Wszystkie serwisy mnie odsylaja wiem że to forum mokki ale na opel24 nikt nie umie mi pomóc.   Mianowicie podczas zmiany biegów 1,2,3 i puszczania sprzęgła następuje standardowo "zasprzęglenie" następnie OK 1s przerwa i podczas dalszego odpuszczania jakby powtórne zasprzęglenie. Powoduje to niestety bardzo uciążliwe szarpnięcia. Problem można ewidentnie zauważyć podczas przyspieszenia od 0-100 gdzie po każdej zmianie biegów następuje szarpnięcie.Zaznaczę, że nie mam prawa jazdy od tygodnia i wiem jak puszczać sprzęgło. Dziękuje za pomoc i przepraszam za desperacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdalnie można sobie pogadać. Nie jestem w stanie oszacować co jest choćby z uwagi na różne nazewnictwo określonych zjawisk. Na zasadzie mylenia błotnika z nadkolem...

Nie wiem jaki jest silnik, jaka skrzynia, czy jest dwumasa czy nie ma.

Może warto podjechać do jakiegoś niezależnego warsztatu i zapytać o to zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem i nie oczekuje odpowiedzi natychmiast :). Silnik 1,2 puretech 101KM 6 biegow benzyna. Byłem w ASO Jastrzębie wymienili olej w skrzyni i odpowietrzyli sprzeglo. Twierdzą że jest ok. Niestety nie jest. Pojechałem do mechanika który się zajmuje wyłącznie grupa PSA. Twierdzi że robił setki tych silników i żaden tak się nie zachowywał. Jutro jadę do ASO Wawrosz paruje mi lampa z tylu i mam problem z marszczaca się tapicerka fotela. Ale ta powyżej to jest piękna w porównaniu z moją. Ale ja mam 10k km przejechanie i nie waze 200kg :). Jednak obawiam się że będę musiał walczyć jak za każdym razem. Mam auto pół roku i ciągle jakiś problem ale ten ze zmianą biegow mnie przyciąga. Czytałem że jest Pan fachowcem z ASO więc pozwoliłem sobie napisać. Chętnie napiszę reszte szczegółów jeśli zechce Pan się zainteresować moim problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności