Skocz do zawartości

zakup Mokki RM 2016


Gość dafca81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam plan kupić Mokke (wcześniej miała być nowa astra, ale po 2ch jazdach mi przeszła). W przyszłym tyg jazda testowa i ew decyzja. Mam w związku z tym kilka pytań do grupowiczów. Mokka ma byc w wersji cosmo + dodatkowo koło. wiec pytam ;)

1. Jeżeli miałbym odebrać auto w styczniu to z jakimi oponami je dostane?

2. Na co trzeba zwrócić uwagę przy odbiorze Mokki z salonu?

3. Jakie koszty dochodzą po zakupie autka? (nie licząc ubezpieczenia)

4. Co powinienem wiedzieć i na co zwrócić uwagę przy jeździe próbnej?

5. Czy warto wykupić dodatkową gwarancje FlexCar 2+2/60000km za 999zł?


Może jakieś uwagi/sugestie co do zakupu i odbioru auta lub samego auta o które nie zapytałem, a waszym zdaniem powinienem wiedzieć? :)


pozdrawiam Wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ad1.

zawsze, niezależnie od pory roku, samochód ma LETNIE ogumienie

 

ad2.

weź miernik lakieru. Zdarza się, że auto jest w transporcie uszkodzone, a nieuczciwy dealer nic nie mówiąc klientowi wydaje samochód po malowaniu uszkodzonego elementu

 

ad3.

żadne. Wszystko jest w cenie auta. Chcesz opony zimowe - dopłacasz. Chcesz dodatki - dopłacasz.

 

ad4.

jak się czujesz w aucie i jak nim się jeździ.

 

ad5.

oczywiście, że warto. Za tysiaka dodatkowe 2 lata spokoju to śmieszny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór samochodu z salonu to wyjątkowy dzień w życiu faceta. Czasami więcej człowiek ślubów bierze za życia niż odbiera nowiutką furę. Jedyne na co jesteś w stanie zwrócić uwagę przy odbiorze (opanowując emocje)  to na lakier i wykończenie, reszta wyjdzie w praniu. 
No i najważniejsze zapomniałem, czy wersja (kolor, silnik, dodatkowe wyposażenie) się zgadzają - to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odp.czyli trzeba doliczyć koszt opon lub kół zimowych na start. Co do odbioru, nie podchodzę do tego tak emocjonalnie, zakładam że kupuje nowy produkt i taki też powinien być, no ale wiadomo niektóre rzeczy warto sprawdzić i zapytać o to doświadczonych ludzi, posiadaczy ww auta, czyli Was ☺ co do Astry, niby fajne auto, ale wsiadanie przy ustawieniu fotela takim żebym nie uderzał kolanami o kierownicę to ostre "kulenie" się za każdym razem. wsiadanie do mokki przy tym to luksus, poza tym w Astrze chciałem wersję elite która ma fotele w połskórze i one muszą być jeszcze bardziej opuszczone bo mają boczki które utrudniają wsiadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odp.czyli trzeba doliczyć koszt opon lub kół zimowych na start..........

Oczywiście nikt nie zmusza do kupna tychże w salonie, ale jak masz za dużo kasy  to tak.

Lepiej (taniej) jest kupić komplet poza salonem, u niezależnych sprzedawców.

Było już o tym na forum, gdzie jakie, za ile......plus oczywiście czujniki ciśnienia :P

 

zerknij tu:

http://mokkaforum.pl/topic/32-zmiana-opon-na-letnie-a-czujniki-ci%C5%9Bnienia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podrzucenie linka, poczytam na pewno, przedłuża im się (salonowi opla) sprowadzanie mokki do jazdy testowej, ale dziś dzwonili do mnie z opla że zapraszają we wtorek popołudniu, wiec pojadę i przejadę się, zobaczę jak to jeździ i czy mi pasuje. Co do kół coś będę musiał pomyśleć jeżeli się zdecyduję bo zima w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu odbieram swoją Mokke czytałem, że lepiej sprawdzić auto czujnikiem lakieru, czy ktoś spotkał się z tym że jakiś element w nowym aucie był malowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności