Skocz do zawartości

Mrygajace ksenony


robo7703

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś miał podobny problem proszę o pomoc. Przy starcie ksenony się poziomuja, ale niestety tak zostaje i cały czas chodzą Góra dół lewo prawo. Jeden mechanik odczytał błąd "brak komunikacji na szynie lin 1".i powiedział że trzeba wymienić lampę ale on zakłada tylko nowe, a taka 3600. Czy ktoś wymieniał lampę na używana,albo rozklejal, i czy po wymianie trzeba ją jakoś skalibrowac? Co może być powodem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie nową lampę lewą, przebieg 550km.

Po wymianie oczywiście kalibracja ksenonów. Może być też uszkodzony sterownik pod lampą. Najlepiej zamienić je miejscami, jak błąd się przeniesie to sterownik, jak nie to lampa. Konkretnie wyrabiają się plastikowe zębatki w układzie poziomowania reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ArKos napisał:

Dziekuje za podpowiedź Arkos. Wkońcu konkretny gość i wiem wkońcu jak się za to zabrać. Muszę umówić się z mechanikiem na podmianę lamp. Mam rozumieć że jak podmienię lampy i błąd będzie z drugiej strony to lampa a jak zostanie dalej po tej samej stronie to walnięty sterownik, bo trochę inaczej napisałeś, a może to ja nie rozumię. Ile za te lampę jakby okazała się walnięta, mój rocznik auta to 2014 będzie pasować? Dziwi mnie jeszcze jeden fakt że obydwa ksenony mrugają a uszkodzone może być coś tylko po jednej stronie, nie ma jakiegoś wspólnego sterownika? A gdzie ta "szyna lin 1"może styki nie łączą albo urwany kabel, to bym zerkną czy wszystko ok. I jeszcze jedno przy okazji wymiany łącznika odkreciłem dzwigienkę od czujnika wahacza z przodu i gdy zapaliłem auto to odziwo ksenony nie mrugały a gdy ruszałem dźwignią to tylko prawa lampa chodziła góra dół nie gasząc auta odkręciłem z tyłu i to samo tylko prawa chodziła, przykręciłem dźwignię i po zgaszeniu i ponownym zapaleniu bez zmian dalej obydwa mrugają. Gdy znowu odkreciłem dźwignię zero reakcji cały czas mrugają obydwa, trochę dziwne. Na mechanika będę czekał pewnie z miesiąc bo u nas w Dębicy ciężko z tym tematem 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz podmieniać lampy?
Czytaj ze zrozumieniem:

W dniu 27.07.2022 o 16:24, ArKos napisał:

Może być też uszkodzony sterownik pod lampą. Najlepiej zamienić je miejscami, jak błąd się przeniesie to sterownik, jak nie to lampa.

Sterownik lampy:

przetwornica-xenon-opel-mokka-koszalin-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację to ja nie zrozumiałem. Ale mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego sterownika, gdy przeglądałem ogłoszenia to to co wysłałeś na zdjęciu było podpisane jako przetwornica a znalazłem jeszcze inny moduł podpisany jako AFL AHL. To który podmienić. Mechanik umówiony dopiero na 26 sierpnia. 

Screenshot_20220729-101210.png

Screenshot_20220729-101320.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywaja to popularnie przetwornicą, choć Mokka ma palniki zintegrowane z modułem przetwornicy, stąd takie koszmarne ceny. To jest to drugie, czyli takie jak ja wkleiłem. Ten pierwszy to stary typ z Astry H bodajże. Moduł do Mokki powinien byc taki sam jak do Astry J, Insignii A i Zafiry C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za pomoc, dobrze że jeszcze są na tym świecie tacy pomocni ludzie. Odezwę się oczywiście za miesiąc,jak będę u mechanika i opowiem co z tego wyszło. Jeszcze raz bardzo dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie. Po miesiącu oczekiwań autko wkońcu doczekało się wizyty u specjalisty. Osobiście zamieniłem miejscami te moduły ale żadnej zmiany to nie przyniosło. Po podłączeniu do komputera dalej błąd jest z lewej strony, brak komunikacji na szynie. I niestety lampa do wymiany. Stąd moje pytanie- Panie Arkos ile za tę lampę co Pan ma do sprzedania, bo w niedziele będę coś szukał. Jak Pan nie chce publicznie to proszę o sms 660706937

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności