Skocz do zawartości

Koło zapasowe - dojazdowe


Gość Adam 1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jarek to nie chodzi o to, he he mam LPG i miejsce kola zajmuje butla a jak do bagażnika wloże normalny zapas to polowa bagażnika zajęta a dojazdowe jak by nie patrzył mniejsze i mniej miejsca zajmie ale nie myślałem ze aż takie male .No teraz się zemnie posmiej bo sam niewiem czego chce he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten kalkulator znajdę do obliczeń kół?

Z prawej strony wpisujesz dane. http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/125/70r16/

Jadąc na dojazdówce koło będzie niższe o 5-6 cm. żeby dojechać do warsztatu powinno wystarczyć.....chyba że wolisz wozić zapasowe koło w bagażniku który nie grzeszy objętością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC z opcją naprawy kapcia i tyle. Jak użyjesz zestawu naprawczego, fakt zatkasz i wiesza dziurę w oponie.. Ale jest ona już praktycznie do wywalenia, wulkanizator odmówił mi naprawy takiej opony musiałem kupić nową... A 18kosztuje... Teraz sam decyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jarek ma rację, przecież nie tak często łapie się flaka . Przeważnie powietrze schodzi powoli to dopompujesz samym kompresorem bez środka uszczelniającego i do wulkanizatora dojedziesz . Nawet nie trzeba mieć AC z opcją naprawy, są takie pakiety OC z asistance .

Ja może dwa razy w życiu złapałem flaka . Szkoda zagracać bagażnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powietrze będzie schodzić wolno to nie ma problemu sobie dopompuje. Ale jak przebije na amen to go chyba na plecy wezme.15 lat nie przebilem kola na Trzech autach a sąsiad przez plot miał pecha co za bramę wyjechał i miał kapcia.Nie pytam się jak często kto łapie kapcia tylko o kolo dojazdowe.Argument ze się często nie łapie kapcia to żaden argument w takim razie po co w ogóle kola zapasowe i zestawy naprawcze skoro TAK CZESTO SIE NIE LAPIE KAPCIA?Dobra niech adm.zamknie temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło jest mniejsze, ale to nie stwarza żadnego problemu przy zastosowaniu się do zasad jazdy (odpowiednia prędkość) na takim cudaku.

To podobnie jak stanie jednym kołem w niewielkim dołku, tyle że dochodzi jeszcze ruch.

Jadąc na wycieczkę polnymi/leśnymi drogami, zawieszenie poddawane jest jeszcze większym obciążeniom i się nic nie dzieje  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba mnie rozłożyła i nie sprawdzam wymiarów kół ale mam pytanie w związku z tym. 

Jeżeli mam auto z napędem na przednią oś i załapię gume w którymś kole na tej że osi to wtedy:

1. zakładam koło dojazdowe na miejsce przebitego w przedniej osi

2. przekładam koło pełnowymiarowe z tylnej osi na przód a dojazdówkę daje na tył 

3. nie ma to znaczenia 
Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności