Skocz do zawartości

Moduł haka holowniczego


Madras

Rekomendowane odpowiedzi

  • Madras zmienił(a) tytuł na Moduł haka holowniczego
2 godziny temu, Madras napisał:

jakie gniazdo 13 pin czy 7 pin ? 

13 pin są stosowane do przyczep kempingowych. 7 pinowe do bagażników rowerowych i przyczep towarowych.

 

Jeśli w przyczepie będą światła LED to żaden moduł nie jest potrzebny, jeśli zwykłe, to dowolny - chodzi o to, aby nie przeciążać instalacji samochodu i nie generować błędów, bo auto może "myśleć", że zaistniało zwarcie wskutek zwiększonego poboru prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 22.02.2023 o 14:55, ArKos napisał:

13 pin są stosowane do przyczep kempingowych. 7 pinowe do bagażników rowerowych i przyczep towarowych.

 

Jeśli w przyczepie będą światła LED to żaden moduł nie jest potrzebny, jeśli zwykłe, to dowolny - chodzi o to, aby nie przeciążać instalacji samochodu i nie generować błędów, bo auto może "myśleć", że zaistniało zwarcie wskutek zwiększonego poboru prądu.

Nowe przyczepki też wymagają 13pinow, gdyż są w nich światła cofania i chyba przeciw mgielne  ,a to już wymaga więcej pinów . Zawsze można założyć adapter  z13 na 7 ,a na odwrót się nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dziwią mnie ludzie, którzy używają czegoś, z czego nie potrafią korzystać. Nie ogarniasz cytatów - nie cytuj. Przed wysłaniem posta w świat zobacz, co wysyłasz...

2. kocopoły wypisujesz i herezje. 13 pinowe gniazda w przyczepkach towarowych są tak samo często spotykane, jak 40 letnie dziewice.

99% przyczep towarowych nowych, które są obecnie oferowane w sprzedaży, posiada gniazdo 7 pin. Nie stosuje się świateł cofania w przyczepach lekkich, natomiast przeciwmgielne wymagane jest przepisami w każdej przyczepie i 7 pinowe gniazdo to ma. Gniazdo 13 pin zawiera stały plus, który doprowadza napięcie do przyczepy w celu korzystania z dodatkowego oświetlenia czy urządzeń elektrycznych uruchamianych manualnie (przyczepa kempingowa).

https://unitrailer.pl/product-pol-4237-Nowa-przyczepa-samochodowa-GARDEN-TRAILER-200-KIPP-z-kolem-podporowym-burtami-bis-i-pokrowcem-niebieskim-plaskim.html?gclid=Cj0KCQjwmN2iBhCrARIsAG_G2i5N98jLggqX74pm6XRH30tqS3hrAqoUcgiKcTfqrnuIuCXkZFj7tFEaAnJ7EALw_wcB

Takimi linkami mogę zasypać - jeśli trzeba, to przygotuj wyżerkę i picie na 3 dni, a ja powrzucam.

 

Przyjmijmy zasadę, że piszemy o tym, o czym wiemy. Jeśli nie jesteśmy pewni, to sugerujemy a nie stwierdzamy pewnik. Można iść do Castoramy czy poodwiedzać sklepy internetowe producentów (Wiola, Niewiadów, Neptun etc.), gdzie oferowane są nowe przyczepy.

13 pinowe gniazdo albo nie jest oferowane, albo wymaga sporej dopłaty i czekania. 

Rozumiem, że zdarzyła się jednorazowa wpadka i zapominamy o temacie...

 

PS
Piszemy PRZECIWMGIELNE a nie PRZECIW MGIELNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze faktycznie przyczepki do 750 kg. nie muszą mieć świateł cofania i za to sorry, ale powyżej już tak , poza tym bagażniki rowerowe nowe też już mają światła cofania . Opel Mokka taką przyczepę z hamulcem może ciągać, I do tego jednego światła potrzebne jest więcej jak 7 pinów, na 8 pinie jest światło cofania. A niewiesz co kolega będzie ciągał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam problem z gniazdem 13pin. Podpiąłem bagażnik rowerowy i wszystko jest ok. Światła działają, nie wyświetla żadnych błędów. Problem zaczął się gdy wyjąłem wtyczkę. Przy każdym uruchomieniu wyświetla mi komunikat o problemie z kierunkowskazem prawem przyczepki, lewym przyczepki, przeciwmgielnymi. Od tego momentu nawet kierunkowskazy migają mi szybciej sugerując spalona żarówkę.  To wygląda tak jakby po wyjęciu wtyczki nadal widział podpięty bagażnik ale jakby wszystkie żarówki były przepalone... ktoś ma jakieś sugestie jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności