Skocz do zawartości

Gąbka fotela kierowcy


umbrella

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sposób się nie zgodzić z powyższą treścią ☺

Kupiłem najtańszą z możliwych (określony budźet), 1.6 XER, na Moje i żony potrzeby w sam raz, ...

 

Zastanawia Mnie tylko, jak stoję na postoju, silnik pracuje, coś się przełącza , taki dźwięk jakby jakaś pompka, sprężarka etc ...

 

@ArKos - Witam , Mimo pewnych usterek Mokka Mi osobiście pasuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk to kompresor klimatyzacji. :)

Rzeczywiście, całym rokiem na klimatyzacji podążam,  :)

 

Wyłączając silnik, z kompanem strzelam browca, po 3-5 minutach załącza się "gdybam" -  "zamykanie kanałów wentylacji", taki dźwięk zamykania w kanałach wentylacyjnych ...  (P.S. Miałem też to w Corsie - wersja  Cosmo), to już 200 % ciekawości ... :)

Automatyka ?? zamykanie kanałów wlotów powietrza ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

 

Potrzebuję waszej rady. Przy okazji wiosennych porządków odkryłem pęknięcia tapicerki siedziska kierowcy. Auto ma niespełna 3 lata ( w czerwcu minie 3 lata) i przebieg niespełna 45 tys km. Pozostałe fotele są OK - tylko moje jest uszkodzone.

Auto ma wykupioną dodatkową gwarancję i zastanawiam się czy coś takiego nie powinno być usunięte w ramach gwarancji.

Wcześniej miałem dwa ople i nigdy czegoś takiego nie miałem. Strach pomyśleć co będzie w kolejnych latach eksploatacji.

Co o tym myślicie?

 

0d6be758a7ab2b7em.jpg7cdf59d1668756c7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wymieniane gąbki i poszycia siedzisk przednich na gwarancji. Dokładnie to co u Ciebie, tylko bardziej wymiętolone.

Fakt pozostaje faktem, że zgłosiłem to przy drugim przeglądzie jeszcze przed upływem podstawowej gwarancji, ale wcześniejsze zgłoszenia olewali chyba z pół roku.

Wydaje mi się, że odrzucą roszczenia, ponieważ flexcare zawiera coś takiego:

 

 

• Poniższe podzespoły są ogólnie uznawane za części eksploatacyjne, które podlegają normalnemu zużyciu, i przez to są wyłą- czone z zakresu gwarancji: okładziny hamulcowe, bębny hamulcowe, tarcze hamulcowe i klocki hamulcowe, łożysko wyciskowe sprzęgła, tarcze dociskowe sprzęgła oraz tarcze cierne, opony, wycieraczki oraz gumy, pomocnicze paski napędowe, paski zębate oraz paski klinowe, wewnętrzne/zewnętrzne elementy wykończeniowe, listwy ozdobne, uszczelki, osłony, progi i nadkola, pokrowce siedzeń i oparć, wykładziny i dywaniki podłogowe, pęknięcia szyb (na skutek ingerencji z zewnątrz), przewody grzejne szyb (na skutek uszkodzenia mechanicznego), świece zapłonowe, rury wydechowe oraz tłumiki, baterie nadajników zdalnego sterowania, bezpieczniki, żarówki z wyjątkiem żarówek w reflektorach ksenonowych, sprężyny gazowe do klapy tylnej i pokrywy silnika, amortyzatory oraz kolumny MacPhersona

Można spróbować, ale chyba nic z tego nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Tak czułem:-(

 

Nie pozostanie nic innego jak kupić futerkowe pokrowce:-).

Niedługo mam przegląd to spróbuję to zgłosić. Może się uda.

 

Pozdrawiam

Z pokrowcami to uważaj, pamiętaj o bocznych poduszkach powietrznych w przednich fotelach :) 

Nie przejmuj się, też mam podniszczone siedzisko, ale nie próbowałem nawet walczyć o wymianę, bo już wtedy auto miało coś około 60.000km, więc nic bym nie ugrał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak czułem:-(

 

Nie pozostanie nic innego jak kupić futerkowe pokrowce:-).

Niedługo mam przegląd to spróbuję to zgłosić. Może się uda.

 

Pozdrawiam

Podobny efekt miałem w VC brązowa ekoskóra, każdy element da się wymienić na nowy, firma która się tym zajmuje przyjeżdża do domu, koszt w zależności od wielkości elementu wymienianego ok 100-150 zł. Po wymianie nie widać różnicy.

 

A kosmetyków do skór/ekoskór nie brakuje na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności