Skocz do zawartości

Buick Encore 2018 1.4 Turbo 4x4


Froscik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, piszę tutaj już w ramach ostatniej deski ratunku.

Od trzech lat posiadam Buicka Encore 2018 w wersji 1.4T 4x4 (przebieg kupiony 30k, teraz jest 65k), rzekomo sprzedawca mówił że to dosłownie Opel Mokka, tylko inny znaczek.
Rzeczywistość okazuje się jednak inna, to klocki hamulcowe nie pasowały, to filtry. Podobnie ze sterownikami, z tego co czytałem tu na forum.

Mam aktualnie dwa problemy, z jednym z nich walcze juz od 3 lat i nawet sławni mechanicy youtuberzy nie byli w stanie mi pomóc.

1. Dosłownie dzień po kupnie wyskoczył mi check engine z następującym błędem:

Cytat

P0420
Raw code: 0420
ECU: Jednostka sterująca silnika
Status: Potwierdzona
OBDII: Catalytic converter system, bank 1 - efficiency below threshold

============2==============
P0420
Raw code: 0420
ECU: Jednostka sterująca silnika
Status: DTC supported by calibration, Current DTC, Test failed since DTC cleared, History DTC, Test not passed since current power up, Warning Indicator Requested
OBDII: Catalytic converter system, bank 1 - efficiency below threshold
General Electrical Failures [0x00]

Niby wina świecy według miejscowego elektryka po podłączeniu OBD2, więc pojechałem do warsztatu samochodowego by dokonać analizy problemu.

Samochód był sprawdzany wszerz i wzdłuż i nie mogli znaleźć przyczyny, wpuszczano kamere do katalizatora i tam może bylo dosc brudno, zaproponowano ewentualną regeneracje kata - nie podjałem wtedy takiej decyzji, bo brakło czasu.
Nastepnie w tym samym serwisie po roku jeżdżenia na tym błędzie miano dokonać rozwiązania problemu, ale to rozwiązanie okazało się zamontowanie emulatora sondy.
Po jakimś czasie coś mi brzęczało pod podwoziem, zajechałem do miejscowego mechanika który powiedział że emulator sondy się odkręcił, że truję ludzi i śmierdzi mi spalinami spod korka oleju w silniku. Według niego powinienem wypłukać olej i wlać zwykły GM dexos2 zamiast Liqui Moly special tec który mam. Powiedział też że mineło raptem 1.2k kilometrów od zmiany oleju a olej ciemny.
Mój ojciec ma taki sam samochód, Buick encore 2018 1.4t tylko z napędem na przód - on nie ma takich problemów, a zapach spod korka wlewu oleju silnikowego taki sam jak mój - trochę benzynowy.

 

Macie jakies pomysły, co mogę zrobić by po ludzku naprawić ten problem? Nie pomogą mi teksty typu "a inne paliwo w Polsce mamy".

2. Okazało się że od momentu zakupu nie działał mi pas bezpieczeństwa pasażera, jest to karygodne - chciałbym zamówic nowy pas, jak mogę zidentyfikować czy pasowałby od Opla Mokki, czy jednak musze ściągac z Kanady/Stanów?

 

Dziękuję serdecznie jeśli doczytałeś/aś do końca :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to przynajmniej daje jakąkolwiek nadzieję na naprawę. Dzięki :)
Szukałem na forum czy są jakieś polecane warsztaty np. w Warszawie, czy powinienem bardziej celowac w specjalistów od Opla, czy raczej specjalistow od samochodów USA/Kanada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasuje bo są 2 rodzaje klocków ham.,dwa rodzaje filtrów-trzeba po prostu odpowiednio dobrać. Co to znaczy pas nie działa.Ten emulator to pewnie redukcja  do sondy-śmieszne ,ze ktoś to zakłada do auta Euro 6.Katalizator podlega tylko wymianie co bardzo łatwo sprawdzić  w parametrach czy jest sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wiesław.
Pas nie działa - nie blokuje się przy szarpnięciu, nawet bardzo silnym. Wg. stacji diagnostycznej na pewno nie zadziałałby w chwili uderzenia.
A emulator sondy to dokładnie taka redukcja z kolankiem, ciekawostka, ze mi się zaczęła odkręcać i mocno coś brzęczało pod podwoziem - mechanik za diagnozę "co brzęczy" i dokręcenie tej redukcji sondy na pastę klejącą wział 350zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pasie będzie nr zobacz np na tej aukcji https://allegro.pl/oferta/trax-mokka-i-pas-prawy-przod-napinacz-95403054r-12888936795

Redukcja mogła się tylko "popuścić" o pół obrotu bo trzymają ją przewody od sondy i raczej nie brzęczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności