Skocz do zawartości

Płyn chłodzący - dolewka (wątpliwości)


andronus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Mój pierwszy post na forum związany z wątpliwościami co do użytego koncentratu do dolewki płynu chłodzącego.

Ponieważ w świeżo zakupionej Mocce był lekko zaniżony poziom płynu chłodzącego (1 cm poniżej kreski), postanowiłem go uzupełnić.  W żadnym sklepie od ręki nie mogłem dostać koncentratu GM Dex-Cool Longlife podjechałem do ASO Opla.

Na miejscu potwierdzono mi, że mają taki koncentrat i mogą mi od razu dolać bo to trwa minutę. Mokka zalana była płynem różowym (bodajże 93170402) a dolano mi około 400ml (jakieś 2 szklanki) rozcieńczonego koncentratu 95599870 (niebieski).

Na moje pytanie czy to aby na pewno dobry płyn uzyskałem odpowiedź, że można je stosować zamiennie, że jeden zastępuje drugi (oba oryginalne koncentraty GM Dex-Cool Longlife , 1 różowy , 2 niebieski).

Mam jednak spore wątpliwości, czy można było dolać niebieskiego Longlife-a do różowego i nie wiem czy teraz nie muszę spuszczać całego płynu i zalać od nowa różowym. Co prawda dolewka niebieskiego nie była wielka bo około 2 szklanki ale i tak nie wiem czy mmartwić się i wymienić płyn czy można tak jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się lać niebieskiego dexcoola do Mokki. Ma różowy i ma być różowy. Niebieski to G11 (technologia HOAT) a różowy to G12 w technologii OAT. G12 zawiera nieco inny zestaw dodatków antykorozyjnych, przeciwpiennych oraz stabilizujących rezerwę alkaliczną. W efekcie ich połączenia otrzymujemy mieszaninę o trudnych do przewidzenia parametrach. 
Proponuję to spuścić, przepłukać układ jakimś badziewiem najtańszym G12 i zalać dexcoola G12 różowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.01.2024 o 18:40, ArKos napisał:

Nie powinno się lać niebieskiego dexcoola do Mokki. Ma różowy i ma być różowy. Niebieski to G11 (technologia HOAT) a różowy to G12 w technologii OAT. G12 zawiera nieco inny zestaw dodatków antykorozyjnych, przeciwpiennych oraz stabilizujących rezerwę alkaliczną. W efekcie ich połączenia otrzymujemy mieszaninę o trudnych do przewidzenia parametrach. 
Proponuję to spuścić, przepłukać układ jakimś badziewiem najtańszym G12 i zalać dexcoola G12 różowego.

 

witam, chciałem się dołączyć do tematu bo dzisiaj właśnie szukałem wszędzie tego dex coll g12 i czy to allegro czy strony z częściami, wszędzie jest napisane że różowy już jest niedostępny i zastępuje go właśnie niebieski, zadzwoniłem do ASO Opel i potwierdzono mi tą informację, że niebieski zastępuje różowy. p.s mam też pytanie do Pana, ile w wchodzi plynu w cały obieg bo będę wymieniał pompę wody i chcę też właśnie wlać dex colla. pozdrawiam 

Screenshot_2024-03-13-14-13-42-12_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności