Skocz do zawartości

1.4T LPG - błąd P11E9 bezobjawowo.


GraczU4

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze wiesz jak wygląda ten czujnik więc może on być ubrudzony bądź uszkodzony. Nie udawaj wariata... jest coś takiego jak multimetr...

MAF nie wymieniałem więc to nie w tym był problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Wiesław ma rację. Optycznie to se można sprawdzić - jak napisał.

Elektrycznie też nie jesteś w stanie sprawdzić sprawności przepływomierza.

Z tego co widzę, to chyba nie znasz zasady działania. Mokka ma przepływkę hotwire, z zasilaniem 5v. Jeśli ambienttemp będzie prawidłowe, a element czujnika temp w przepływce będzie zakłamywał (bo to zwykły termistor PTC czyli rezystancja wzrasta wraz ze spadkiem temperatury) to sterownik silnika będzie błędnie dobierał czas wtrysku. I odwrotnie - może poprawnie wskazywać, a ambienttemp będzie wadliwie wskazywana i skutek ten sam. Takie coś w livedata da się sprawdzić ale nie multimetrem. 

Godzinę temu, GraczU4 napisał:

może on być ubrudzony

Guzik to zmienia. Czujniki ciśnienia doładowania w dieslach są oblepione nagarem, że ciężko je wyjąć, a pokazują poprawne dane... To nie jest wyznacznik sprawności elementu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraficie czytać ze zrozumieniem? Skoro go nie wymieniłem i błąd się nie pojawia to oznaka, że to nie w nim był problem. Po wyciągnięciu był w idealnym stanie, bez jakichkolwiek mechanicznych uszkodzeń Pominąłem wspomnienie o odczycie danych bo to raczej oczywiste. 

Najważniejsze, że jest ok. Można temat zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, GraczU4 napisał:

Potraficie czytać ze zrozumieniem?

Uważam, że ja potrafię. Bo?

 

 

W dniu 23.04.2024 o 20:49, GraczU4 napisał:

sprawdziłem czujnik przepływu powietrza z filtra (stan igła)

 

W dniu 24.04.2024 o 18:09, GraczU4 napisał:

może on być ubrudzony bądź uszkodzony. Nie udawaj wariata... jest coś takiego jak multimetr...

 

Te wypowiedzi dla mnie świadczą o tym, że używając multimetru sprawdziłeś sprawność przepływomierza. Co oczywiście jest niemożliwe. No, chyba że to skróty myślowe, ale bardzo niefortunnie dobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ArKos napisał:

Uważam, że ja potrafię. Bo?

 

 

 

 

Te wypowiedzi dla mnie świadczą o tym, że używając multimetru sprawdziłeś sprawność przepływomierza. Co oczywiście jest niemożliwe. No, chyba że to skróty myślowe, ale bardzo niefortunnie dobrane.


Dziwne, że w sieci jest tego od groma jak sprawdzić multimetrem czy MAF sensor działa a na forum Mokki się nie da... Działa? Działa. Nie ma co drążyć tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić, czy działa, a czy poprawnie działa, to 2 odrębne kwestie.

Termistor PTC zmienia rezystancję zależenie od temperatury i to da się sprawdzić, wartości będą się zmieniać. Czy podaje poprawne wartości, tego nie sprawdzisz bo nie znasz danych wzorcowych - ile powinien mieć. Trzeba by mieć drugi 100% sprawny i wtedy porównywać, a jak domniemam raczej nie miałeś. Poza tym wystarczy nieszczelność dolotu i przepływomierz będzie pokazywał pierdoły, jakby był uszkodzony, a faktycznie może być sprawny. Kumasz? Doskonałym przykładem, wręcz podręcznikowym, jest Insignia 2,0CDTi, gdzie przy pęknięciu gumowej rury z IC do przepustnicy wali błędem przepływki P2282 "mass air flow (MAF) sensor performance” i co drugi mechanik daje się wpuścić w kanał i wymienia przepływkę za kilka stów, a starczy gumową rurę wymienić za 160 zeta. 

Drążenie tematu zawsze ma sens, jeśli prowadzi do precyzyjnego wskazania istoty rzeczy.

 

PS
Jako to forum takie kiepskie i się nie da, a gdzie indziej się da, to może gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności