Skocz do zawartości

Trzaski ,skrzypienie we wnętrzu


Gość Jackof

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos sie orientuje czy gwarant jest zaobowiazany do usuniecia skrzypienia fotela kierowcy( umnie w Meri dochodzi podczas jazdy na rondzie lub zakretach).? Druga sprawa dotyczy juz raczej nadwozia ale..gdy kupowalem od razu zauwazylem ze drzwi kierowcy wymagaja sporej sily aby sie zamknely-trzeba bylo nimi jeb...podczas wymiany opon w listopadzie cos tam regulowali(nic nie dalo),aso dodalo ze to uszczelka sie ulozy...nie ulozyla sie. Efekt tego taki walenia(domykania) ze raczka juz z tworzywami cala skrzypi. Wiem wiem Merive robili w hiszpanii a Mokke w koreii,segment,jakosc,cenna inne..Podsumowujac czy od domykania drzwi jest zamek tak?Jesli jest duza roznica w sile domkniecia z pozostalymi to aso cos poradzi czy odsyla? Fotel to pewnie jakas sprezyna lub tworzywo jesli sie by kwalifikowalo psikna czyms magicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy gwarant jest zaobowiazany do usuniecia skrzypienia fotela kierowcy

Tak. Jeśli fotel nie ma mechanicznych uszkodzeń to tak.
 

aso dodalo ze to uszczelka sie ulozy...nie ulozyla sie. Efekt tego taki walenia(domykania) ze raczka juz z tworzywami cala skrzypi.

Drzwi do regulacji, rączka do naprawy/wymiany.
 

czy od domykania drzwi jest zamek tak?Jesli jest duza roznica w sile domkniecia z pozostalymi to aso cos poradzi czy odsyla? 

Tak, zamek. Jeśli faktycznie ta różnica jest zauważalna, to regulacja a w wypadku braku poprawy wymiana zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Umowilem sie na wizyte w Aso za 3 tyg w polowie kwietnia- odnosnie ciezko zamykajacych sie drzwi. Musze jeszcze do nich przedzwonic aby serwisant lub doradca odbyl "ze mna"jazde testowa,zglosze podszarpywanie, zaprogramuje czujniki w kolach. Tak aby dobrze mnie zapamietali zamierzam 2 butelki opakowane zostawic dla chlopakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiec tak :

-fotel kierowcy potraktowany jakimś sprejem od spodu, koleś widać się starał, wsiadł pobujał się na boki, efekt kiepski gdyż nadal na rondzie czy zakręcie cos mi skrzypi, samemu będę musiał się tym zająć :-) 

-drzwi od kierowcy-:tryśnięte sprejem w zamek, w czasie regulacji bolca na słupku i chyba czegoś przy drzwiach(tzn próby ) zmieniała się szpara i drzwi nie zgrywały się z tylnymi(ale wtedy zamykały się lżej), efekt raczej średni, byłem na salonie oglądałem wszystko co stało zafire,mokke,corsy,merive i u mnie zamykają się nadal cięzej. Tak jak ArKos pisał może to zamek? Ale z tym było by ciężej....

-skrzypiącej rączki od domykania już nie zgłaszałem ;-) bo tam to już nie było by jak czymś psiknąć , swoją droga wg mnie w Mocce lepiej wnętrze złożone niż w Astrach i tym bardziej w Merivie. Dlaczego bo robili ją w Korei a nie Hiszpanii czy Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fotel kierowcy potraktowany silikonem w spreju(od spodu)-slabo rozpylalo bez efektu. Po kilku dniach wd40 nawalilem tego we wszystkie mozliwe miejsca,metoda prob i bledow.Okazalo sie ze szkrzypialo metalowe siedzisko(na tym jest gabka) z poprzeczeka do ktorej przykrecony jest z podloga.Nic nie skrzypi w czasie jazdy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie też skrzypiał fotel. Wczoraj odstawiłem na gwarancję i serwis coś będzie wymieniał w siedzeniu. Co? Tego nie wiem, narazie czekam na część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności