Skocz do zawartości

pytanie o felgi 17


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc bo słabo orientuję się  w temacie. Mam w swojej mocce felgi aluminiowe 18 .Na zimę kupiłam oryginalne, używane, stalowe 17 , czujników cisnienia nie montuję. Czy będę musiała dokupić jeszcze jakieś nakrętki , dystanse itp. żeby wszystko dobrze pasowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wielokrotnie robiąc przegląd przedsprzedażny nowego, do którego klient koła zimowe dokupił, zdejmowałem alu i przykręcałem blaszaki. Jedyna różnica jaką zauważyłem to taka, że z nakrętki wystaje ok. 3-4mm więcej gwintu jak jest blaszak. Na alu cały gwint schowany. Czy to Mokka, czy Astra, czy Insignia, czy Cruze, czy Orlando... zawsze tak samo się to robiło.

Uważacie, że gdyby były jakieś różnice, to ASO dopuściłoby do tego? Pazurami, ale staraliby się wyrwać kasę za dodatkowe nakrętki do blaszaków. No i kwestie gwarancyjne/bezpieczeństwa - w przypadku wtopy i oględzin biegłego, popłynęliby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery katalogowe nakrętek do alu i do blaszanek są inne. Nie wynika to z ich innej konstrukcji a z tego, że te do blaszanek mają metalowe osłonki, aby brud nie wchodził na gwint szpilek. Te z alu nie mają osłonek, bo do samochodu są dołączone plastikowe nakładki. I w jednym i w drugim wypadku są stosowane nakrętki stożkowe.

nakretki-do-kol-chrom-m12-ford-mazda-toy

962c74fb1698cf68a44f7622702403f8.jpg

0_0_productGfx_f5fb767ae46ff2b157834bbc8

Jeśli montujemy nieoryginalne alu, to może zaistnieć konieczność wymiany nakrętek na takie z końcówką kulistą. To zależy akurat od producenta felg.

8547_1-800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Czytam forum od kiedy mam Mokkę. To nieocenione żrodło mądrych informacji. Dziś kurier przywiezie felgi więc poszukam na nich symbolu i napiszę, okaże się czy są takie jak mi gwarantowali. Teraz kwestia opon. Wiem ,że muszą być 215/60/17 tylko co wybrać , bo urodzaj duży :) . Mieszkam poza miastem i codziennie dojeżdzam 20km w jedną stronę do pracy. Różnie bywa na tej drodze zimą ale zimy nie takie jak 30lat temu więc nie ma co popadać w skrajności. Takie ze średniej półki /do 1500 za kpl/ chyba powinny dać radę. Patrzyłam na Kumho,Barum,Nexen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności