Skocz do zawartości

Wymiana żarówek świateł postojowych oraz do jazdy dziennej na Led


Gość santorini74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja w Astrze przerabiałem temat z LEDami zamiast zwykłych żarówek postojowych. Skończyło się tym, że nie zaświeciły ani razu bo komputer wykrył różnicę w poborze prądu. Dałem sobie spokój i nie będę próbował. Szkoda mi nerwów i kasy.

Fabryczny LED jest OK, reszta to "rzeźba": W Mokka mam dzienne LEDowe, reszta to tradycyjne. I nie będę kombinował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka ze światłem dziennym. Nie chcę nikogo namawiać i zachęcać, ale dla mnie żarówki są OK. Przygasają przy włączeniu świateł mijania, gasną przy włączeniu kierunkowskazu... czyli dokładnie tak jak tradycyjna żarówka. 

Samochód chyba nie ma monitorowania żarówek, spaliła mi się tradycyjna i nie miałem żadnego komunikatu ani błędu. Zauważyłem sam w odbiciu na szybie sklepowej. Wymieniłem na tradycyjną z niebieskim filtrem, ale pozostawał dyskomfort wizualny i pomyślałem o LED.

Na początek kupiłem zwykłą 5/21W, ale były problemy. Poszukałem info i Ople m.in. Astra J, Insignia i Mokka mają inny układ biegunów w oprawie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

na motoledy są  żarówki niby z homologację np. żarówki LED H7 9V-32V CANBUS CSP zestaw Nowość.

Miał ktoś może styczność z tymi żarówkami? Chciałbym do mojej Mokki X włożyć żarówki o  białym światle ( drogowe i mijania)

Może ktoś poleci dobre biało- świecące żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na LED różnie się kończy. W Astrze H po prostu mi nie zaświeciła. A taki (nie najnowszy wątek - z 2015) opisuje przygody Mokka-usera, gdy po wymianie na LED zgasły mu inne światła i bujał się przez kilka dni po warsztatach.

https://www.mokkaownersclub.co.uk/threads/help-my-lights-went-out.3125/

Nie wiem czy Mokka ma CANBUS czy inne cholerstwo, gdzie zamiast dwóch prostych przewodów  OV i 12V jest jakaś "szyna", która wprawdzie nie umie wyświetlić komunikatu o przepalonej żarówce ale za to skutecznie uniemożliwi wymianę halogenu na LED.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka odpowiedzi wyżej opisałem moje doświadczenia w tym zakresie. Tradycyjna/zwykła LED zeczywiscie robiła problemy z innymi światłami (drogowymi), ale do Mokki musialrm kupić LED z oznaczeniem SRKC - w oprawce jest inny układ biegunów w porównaniu do zwykłej żarówki LED.

Używam żarówki LED jako DRL już kilka ładnych miesięcy i u mnie nie ma żadnych efektów niepożądanych.

Dla tradycyjnych żarówek z drutem żarowym nie ma znaczenia uklad biegunów, zaświeci niezależnie jak się ją włoży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 22:32, miszkoo napisał:

Dla tradycyjnych żarówek z drutem żarowym nie ma znaczenia uklad biegunów, zaświeci niezależnie jak się ją włoży.

Dla żarówek LED-owych układ biegunów też może nie mieć znaczenia. Zakupiłem do celów domowych żarówki LED w obudowie G4 i można włożyć je w oprawkę dowolnie a będą świecić. Sądzę, że właściwy układ diod LED jest tam wpięty za pośrednictwem mostka Graetza. Proste i skuteczne rozwiązanie ale nie dla branży motoryzacyjnej bo tu jacyś inni "fachowcy" projektują żarówki LED i dlatego są z nimi problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość adam198608

Najpierw część, bo jestem tu świeży 😁

A teraz do rzeczy, mam ten sam problem który opisywało bodajże dwóch przedmówców, mianowicie wymieniłem żarówki postojowe/dzienne na LED (jakiś twór z alliexpres) i zaczęły się schody. Na początku nie zaświeciły wcale, później na chwilę zaświeciły. Wróciłem więc do normalnych żarówek i pojawił się problem bo nie wróciło wszystko do normy, bo nie świecą w ogóle światła mijania, a dodatkowo w pozycji 0 również nie świecą dzienne, za to długie świecą 😒 Czy problem ktoś rozgryzł, co z tym fantem zrobić żeby oświetlenie wróciło do normalności? Czy konieczne jest podpięcie pod komputer etc.

Aha...bezpieczniki i żarówki są OK

I jeszcze druga sprawa posiadam opla Corsę E z 2017, ale zakładam że podzespołowo to ten sam niemal samochód.

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie 

👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adam198608 napisał:

oświetlenie wróciło do normalności?

Proponuję na początek odłączyć akumulator na ok 15-30 min. 

W kwestii żarówek LED tak jak opisywałem powyżej, muszą być z opisem SRKC, używam od wielu miesięcy i żadnych uwag nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam198608
2 godziny temu, miszkoo napisał:

Proponuję na początek odłączyć akumulator na ok 15-30 min. 

W kwestii żarówek LED tak jak opisywałem powyżej, muszą być z opisem SRKC, używam od wielu miesięcy i żadnych uwag nie mam.

 

akumulator już wczoraj odłączyłem w prawdzie na krótko i efektu brak, natomiast dzisiaj był odłączony na około godzinę i tak czy inaczej efektu nie ma żadnego. Wczoraj wyczytałem jeszcze na angielskim forum mokki, że podobno są jakieś bezpieczniki, które odpowiadają za takie przepięcia w instalacji za schowkiem, natomiast u mnie w Corsie tego nie ma czy to dobry trop myślenia czy nie bardzo ?

bo tak na "chłopski rozum" to musi być kwestia jakiegoś bezpiecznika, albo przekaźnika, który się po prostu spalił nie wydaje mi się żeby to było jakieś poważna awaria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności