Skocz do zawartości

System wspomagania parkowania


007marc

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o info co oznacza "zgodnie z nawykami ASO"? Gdzie ewentualnie montują centralkę i sygnalizator?  Jeśli chodzi o zestawy

Czujniki parkowania, przednie 13 437 251   17 17 046     Czujniki parkowania, tylne  13 437 253    17 17 047, czy są to produkty  GM czy  jakiejś konkretnej firmy które akurat montuje OPEL?  Jeszcze pytanie do markoni, jakiej są to  firmy czujniki z dokładnością do 10cm, rozumie że chodzi o odległość od przeszkody w trakcie cofania gdzie następuje sygnał stopu,nie spotkałem się z takimi na rynku, na ogół jest to odległość 30cm


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za info , z tego co widać to cena w sklepach jest taka sama jak w ASO, są to drogie ale pewnie dobre czujniki. Arkos montując dodatkowo zestaw na przód, lepiej zakładać jedną centralkę i ciągnąć przewody przez całe auto , czy lepiej dwa niezależne zestawy na przód i tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są to drogie ale pewnie dobre czujniki. Arkos montując dodatkowo zestaw na przód, lepiej zakładać jedną centralkę i ciągnąć przewody przez całe auto , czy lepiej dwa niezależne zestawy na przód i tył?

W mojej prywatnej ocenie dobre są oryginały. Amervox jest przede wszystkim DROGI. Jakość działania Amervoxa porównałbym mniej więcej do tego:

41bf6e461c9c84c1b998c4ffb74daca2.jpg

 

Kosztują ok. 100zł...

Córce zamontowałem zestaw za 5 dych i jest tak samo dokładny jak Amervox, tylko nieco później reaguje - mniej więcej z około 120-100cm zaczyna wrzeszczeć. Amervox jakieś pół metra wcześniej.

 

Co do drugiej części pytania: osobiście wolę 2 zestawy odrębne. W wypadku awarii przynajmniej jeden będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem już nastawiony na montaż czujników przy pomocy ArKosa (nawet Żona widząc że zależy mi na tym kazała napisać do ArKosa na PW ;) ) ale "przydarzyło" się ... próbna jazda nową Insignią (nawiasem mówiąc wrażenia z jazdy niesamowite + pierwszy raz w życiu auto z automatyczną skrzynią biegów  :o  ) .

I od słowa do słowa ze znajomym Sprzedawcą ("pilotem" Insigni) ,zniżkach ,rabatem itp. zamówiłem System wspomagania parkowania (tylny) za 850 zł z montażem i 5 letnią gwarancją .

 

Dam znać jakie wrażenia z użytkowania   :)

 

Przy okazji zamówiłem nakładki na progi  ale to już na nowy Temat  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ,czujniki zamontowane a Żona nie chce jechać na Zakupy  !!  ;) ...

.. jak tu teraz wypróbować - nie będę przecież jeździł po osiedlu i głupa "wal.."  :)

 

ArKos nawet nie pytałem się przed zamontowaniem ale faktycznie - Amervox (na Karcie Gwarancyjnej - 5 lat Gwarancji) .

Wczoraj Żona odebrała i pierwsza wypróbowała ,tyle że wszedłem do samochodu na parkingu - wyświetlacz zamontowany przy tylnej szybie i tak jak pisaliście załącza się przy wybraniu wstecznego biegu .

 

Trochę głupio że czujniku w połyskującym "kolorze" (coś mi się przypomina że sprzedawca mówił że te czujniki są przystosowane do montażu do malowanych zderzaków) ,ciekawe że jak oglądałem w oryginalnie montowanych były zwykłe - matowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Chciałbym odświerzyć temat czujników wspomagania parkowania. Posiadam „mućkę” z 2017 r 1.4 T. Interesuje mnie dodanie czujników wspomagania parkowania z tylu i z przodu. Arku z tego co poczytałem zajmujesz się takim montażem czy mógłbym np w czerwcu umówić się na taki montaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności