Skocz do zawartości

Mokka X 1.4 Turbo


Gość ahilles107

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leszczyk

Jeżdżę spokojnie, ( pełny gaz - pełny hamulec odpada ) autostrada 120 - 140, drogi pozostałe i miasto zgodnie z przepisami.

Na tempomacie nie jeżdżę, próbowałem, ale tempomat zwiększa zużycie paliwa.

Jeden wynik 6,7l/100, 1377km, średnia 54,6km/h, to w większości jazda pozamiejska i autostrada. 

Drugi od początku - 7,0l/100, 10322km, śrenia 38km/h, to 70% jazdy w aglomeracji śląskiej, a więc miasto.

Uważam, że przy skrzyni automatycznej to całkiem nie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzien dobry posiadaczom ;)

ja to bym chciał się spytać, jak Wy to robicie, bo ja poniżej 9l jak schodzę to odpalam szampana ;) tryb 50/50 (miasto/trasa), to "trasowe" to 90 na tempomacie, automat, 152 kuce, wiadomo - lato daje czadu więc klima non-stop. skąd wy te 6,5l/100 bierzecie, czy moja jest popsuta? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArKos - auto to demo kupione przy 3k przebiegu, w moich rękach zrobiło kolejne 3k - no to raczej dotarte ;)

 

@Wojtek6308 - no mam, ale postanowiłem z jeden zbiornik pojeździć mega-delikatnie, pedał gazu ledwie muskam, żadnych szaleństw, mieszkam parę kilometrów za miastem, więc tempomacik 90 - no normalnie tylko kapelusza mi brakuje :D i wg. realnego spalania (zalane pod kurek, wyjeżdżone, zalane pod kurek, średnia arytmetyczna) wyszło 8,88. no do 6,5 do lata świetlne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to aż dziwne. 

Przez 44 000 km średnie spalanie miałem 6.8 - ale sporo trasa oraz część miasto z korkami. 

Później kolejne 20 000 - samo miasto, czyli łącznie 68 000 jak sprzedawałem średnie z 4 lat - 7.00 l. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tys km to nie jest przesądzone, że się ułożył. Ja tak do 10 tys też jeździłem delikatnie, spalanie miałem większe, osiągi słabsze... potem olałem to i dostawała w palnik. Kolejne kilka tys i zużycie spadło, przyspieszenie i dynamika wzrosło. Rekord 6,5l w mieście, średnia prędkość niespełna 35km/h :) Ale na autostradzie mam smoka... do Niemiec wyszło 9,6l ale zaznaczam, że tempomat ustawiałem 160-180km/h i trasa 1100km w jedną stronę. Ale szła jak przeciąg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArKos - zrobiłem tysiączka po naszych autostradach, tempomat 160 - spalania nie podam ;) na razie motocyklem do pracy śmigam korzystając z pogody, ale zrobię test w tygodniu: wpadnę na S7 i polecę z 15km na tempomacie 90km/h - zobaczymy co wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i po teście - ładna pogoda, sucho, klima na czas testu wyłączona, tempomat 90/140. tu https://www.youtube.com/watch?v=dJK9s5NJypo koleś robi podobny test (trochę inaczej tempomat ustawiony, ale wyjaśnia czemu), i porównując wyniki to chyba w sumie nie mam się czym przejmować. no i jeszcze jedna sprawa: nie piszecie który silnik macie (140/152) i to pewnie też robi różnice. chyba ;) no to się muszę do tego spalania przyzwyczaić...

 

mokka_140.jpg

mokka_90.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich.....

Mokka X 1,4 - 140 kucyków

Auto kupiłem w piątek - do "zakopca" pojechaliśmy za cztery dni.

Trasa Olsztyn -Zakopane-Olsztyn i trochę ba boki 🙂 - około 1500 km. Sporo kilometrów na tempomacie.
Jazda zgodnie z przepisami, tam gdzie trzeba 120 było 120, gdzie mniej.... było więcej 🙂. Około 100 km jazdy w górach, a tam komputer nie pokazywał spalania 7 litrów 🙂
Z całej trasy:
Trasa w jedną stronę - 100% trasy włączona klima. Z powrotem bez chłodziarki, ale zdecydowanie szybciej.

Na pokładzie 3 dorosłe osoby + załadowany bagażnik (strasznie mały w porównaniu z Hyundai iX 20).

Spalanie z komputera pokładowego 6,7 l/100 km - po dolewkach 7 litrów. "Przekłamanie" -0,3 l  - akceptowalne.

Nie mam pojęcia jak to będzie w zakorkowanym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności