Skocz do zawartości

Czujniki parkowania kod S136


Gość endrju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj jeżdżąc mokką zaparkowałem autko na parkingu. Po jakimś czasie chcąc jechać dalej odpalam wrzucam wsteczny, a tutaj wyświetlił się kod S136 i kontrolka "P" zaczęła szybko migać. Widząc, że coś nie tak wyłączyłem zapłon i jeszcze raz uruchomiłem autko i jest w porządku. Po przyjeździe do domu obszedłem i każdy czujnik sprawdziłem na przekręconym kluczyku przednie i włączonym wstecznym tylne i ok.  Pierwszy raz takie coś mi się zdarzyło. Czy takie przypadłości czasami mogą się zdarzyć (błędny alarm), czy coś zaczyna padać przy czujnikach?  Zdarzyło może się Wam coś takiego? Początkowo myślałem że może czujnik zabrudzony lub oszroniony ale to kod 134 jak już powinien się wyświetlić. Na razie pewnie zobaczę czy to się powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie też ostatnio na prostej drodze to sie stało z tym że nie było błedu tylko komunikat asystent parkowania chwilowo nieaktywny plus pisk i miganie P. Okazało się że zasypane przednie dwie czujki nad tablica rejestr były zmarzniętym śniegiem, po oczyszczeniu jest OK. Więc czyścić czujniki trzeba jak cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam u mnie jest podobny problem jadąc na trasie zamarzł mi cały przedni zderzak,w trakcie jazdy miałem krótkie sygnały z czujników które wyłączałem.Następnego dnia przy odpaleniu auta krótki sygnał akustyczny na wyłączniku dwa mrugnięcia i zero działania czujników .Co może być powodem usterki, bardzo proszę o pomoc,Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Arkos,próbowałem nie pomogło.Podjechałem do elektryka,podczas ob lodowacenia zderzaka system złapał dwa błędy z dwóch czujników ,po wykasowaniu wszystko wróciło do normy,czujniki przód i tył działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj Arkos, problem z czujnikami powrócił,nie wiem co się dzieje,  podczas jazdy gaśnie kontrolka czujników parkowania .Gdy tylko się zatrzymam kontrolka się zapala a czujniki wykrywają przeszkodę i sygnalizują, gdy ruszam kontrolka gaśnie.Prawdo podobnie wtedy nie działają, właśnie dzisiaj ruszając z parkingu miałem krótki 

sygnał,piknięcie i kontrolka czujników zgasła a gdy się zatrzymuje to wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja obsługi strona 163:

(...)przedni układ ułatwiający parkowanie uruchamia się, gdy prędkość pojazdu spada poniżej określonej wartości, pod warunkiem że wcześniej nie przekroczyła poziomu 25 km/h.

Jeśli wyświetla błąd, to trzeba auto poddać diagnostyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Arku, czytałem instrukcję,czytałem Twoje posty, i nie rozumiem jednej rzeczy ,jeżdżę tą MOKKĄ dwa lata ,po odpaleniu silnika kontrolka nigdy nie gasła ,chyba że ją sam zgasiłem nawet po przekroczeniu 25km/h.Błędu nie wyświetla,czujniki wszystkie działają ,myślę że podczas omijania pojazdu z większą szybkością niż 25km czujniki będą sygnalizować mimo wyłączonej kontrolki, bo tak do tej pory miałem .ArKos bardzo dziękuję za podjęcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności