Skocz do zawartości

Mokka x dziwny odgłos podczas odpalania


Gość KrzysiekIOM

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bagnet wyjmowałem Arku, bez zmian. To nie pokrywa. Odsłuchałem przedłużka od kluczy i nie silnik. Klima załączana podczas filmu to też nie to. Alternator bądź napinacz??

Rolek po którym hula pasek naliczyłem chyba 5. 

Pompa wody? 

Na gwarancji już wymieniłem zbiornik i chłodnice 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 22:22, Jackof napisał:

Bagnet wyjmowałem Arku, bez zmian. To nie pokrywa. Odsłuchałem przedłużka od kluczy i nie silnik. Klima załączana podczas filmu to też nie to. Alternator bądź napinacz??

Rolek po którym hula pasek naliczyłem chyba 5. 

Pompa wody? 

Na gwarancji już wymieniłem zbiornik i chłodnice 😁

 

Byłem w małym warsztacie. Mechanik paska nie zdejmował, odsłuchał silnik na słuchawkach. Szybki wywiad co było robione itd. 

Świece? Tak w MM Cars aleje w warszawie w październiku. 

Okazało się że można je było palcami wykrecic!!!! 2.5 obrotu do pierwszego oporu i cisza.!!! 

Brak tego świstu jakby zacierania. 

Do aso mm cars już dzwoniłem  podziękowałem. Partacze!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jackof napisał:

 

Byłem w małym warsztacie. Mechanik paska nie zdejmował, odsłuchał silnik na słuchawkach. Szybki wywiad co było robione itd. 

Świece? Tak w MM Cars aleje w warszawie w październiku. 

Okazało się że można je było palcami wykrecic!!!! 2.5 obrotu do pierwszego oporu i cisza.!!! 

Brak tego świstu jakby zacierania. 

Do aso mm cars już dzwoniłem  podziękowałem. Partacze!!! 

Po swojemu wywnioskowałem tak. Oni zawsze tak przykrecali w serwisie. Na 5 lat wymieniałem świece 3-4 razy (co rok lub 15 tys km) 

Od nowości końcówka izolatora była jak szpilka ( LPG). I moje kolejne pytanie czemu na jednym cylindrze Gwint czysty ok, a na kolejnym upaprany sądzą? do połowy.??( one zawsze widocznie się mogły inaczej wkręcać??) Zużycie świec swoją drogą też nie było nigdy równomierne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2018 o 20:32, KrzysiekIOM napisał:

 

Dałem radę oto link 🙂


Odkopię pierwotnie poruszony tym wątku problem - chodzi o ten zgrzyt, który słychać w 2-3 sekundzie.
U mnie jest podobnie, ale tylko po dłuższym postoju, przy temperaturze nie wyższej niż 0 stopni i tylko przy pierwszym odpaleniu (nawet jak się zgasi od razu i odpali jeszcze raz to zgrzytu już nie ma). Rozrusznik nasmarowany. Nie pomogło. Ostatnio na podnośniku zgrzyt było słychać z okolic paska napędowego. Pasek wymieniony, zgrzyt jest dalej.

 

Czy ktoś u siebie też coś takiego miał i u udało się zlokalizować co jest źródłem tego zgrzytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności