Skocz do zawartości

Jaki silnik wybrać?


Gość Sylwek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie posiadam Mokka 1.6 115 km ale zastanawiam się nad przypadką do Mokka X i tu jest dylemat czy do silnika naturalny wybór to 1.4 turbo ale po przeczytaniu kilku opini już takiej pewności nie mam.Opisują ten motor jako mało żwawy przy niskich obrotach że zachowuje się jak wolnossacy ( mialem Meriva 1.4 bez turbo i to był dramat),że zaczyna żyć dopiero przy ok 3000 obrotach.Zalezy mi na tym żeby motor reagował przy ruszaniu i 2 i 3 biegu.Jesli faktycznie tak jest to chyba wybór diesla 1.6 136 km byłby lepszym wyborem.Dziekuje za wszystkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyyyyyyy... jeżdżę tym 3 lata i nie mam wrażenia, że jest mało żwawy. Powiem więcej: większość flotowych aut typu Pastuch 2.0tdi czy jakieś inne wydumki mogą powąchać. Jest słabawy przy załadowanym, na 6 biegu czuć, że brakuje, ale do normalnej jazdy, nawet dynamicznej, nadaje się dobrze.

A tak z ciekawości: jak motor ma reagować na ruszanie z 2 i 3 biegu? Lubisz palić sprzęgło, czy jak?

 

Kup se tego diesla, polecam jako mechanik. Dzięki Tobie nie zdechnę z głodu, bo szybko zawitasz w moje skromne progi i zostawisz pokaźną sumkę  :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś nie chodzi o ruszanie z 2 czy 3 biegu tylko moc jaką jest uzyskuje przy niskich obrotach,niedawno miałem do dyspozycji Focusa 1.0 Ecoboost i naprawdę fajnie się zbierał w pełnym zakresie i

obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi na tym żeby motor reagował przy ruszaniu i 2 i 3 biegu.

Tak napisałeś, że odebrałem jak odebrałem :)

A ten silnik ożywa w okolicy 2000obr/min, bo turbina w tej okolicy wstaje. W mojej ocenie dobrze się tak jeździ. To nie diesel, żeby gniotło od 1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat jeżdżę Mokka z silnikiem 1.4 Turbo i odpukać żeby tak dalej .Dla mnie jest to bardzo dobry silnik choć mechanikiem nie jestem .Druga mokka tez będzie z tym silnikiem.Więc polecam raczej 1.4 turbo jak tego diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyyyyyyy... jeżdżę tym 3 lata i nie mam wrażenia, że jest mało żwawy. Powiem więcej: większość flotowych aut typu Pastuch 2.0tdi czy jakieś inne wydumki mogą powąchać. Jest słabawy przy załadowanym, na 6 biegu czuć, że brakuje, ale do normalnej jazdy, nawet dynamicznej, nadaje się dobrze.

A tak z ciekawości: jak motor ma reagować na ruszanie z 2 i 3 biegu? Lubisz palić sprzęgło, czy jak?

 

Kup se tego diesla, polecam jako mechanik. Dzięki Tobie nie zdechnę z głodu, bo szybko zawitasz w moje skromne progi i zostawisz pokaźną sumkę :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mam do czynienia z człowiekiem który składa te nasze ople więc jeszcze jedno pytanie jak sprawują się skrzynie automatycznie montowane w Mocce godne polecenia czy omijać szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności