Skocz do zawartości

Termostat zamontowany na silikon ASO


Gość Dembiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dembiec

Witam serdecznie 

 

mam pytanie , miałem zmieniany termostat w serwisie opla , ku mojemu zdziwieniu jest on zamontowany na silikon czy tak może być gdyż widziałem na filmikach, instrukcjach, ze jest to wkładane normalnie z uszczelką ? 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat występuje w komplecie z uszczelką, a instrukcja serwisowa nie przewiduje stosowania silikonu. Jeśli to ASO to interweniuj wyżej. Dopuścili się nieprofesjonalnej i niezgodnej z serwisówką naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dembiec

Dzięki , tak mi się tez wydawało , jestem na wtorek umówiony na wymianę z silikonu na uszczelkę ,Pan z serwisu zapierał się że silikon lepszy niż uszczelka  :))

a ostatecznie okazało się że nie było na stanie uszczelki i muszą zamówić i pewnie poleciał dla mnie silikon ....brak mi słów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z serwisu zapierał się że silikon lepszy niż uszczelka  :)

Pan z serwisu to powinien w pasmanterii pracować. Jakby zaczął wypowiadać takie dyrdymały, jak te, to od razu mógłby wziąć metr szerokiej gumy i porządnie pier*olnąć sobie w ten pusty łeb...

 

 

ostatecznie okazało się że nie było na stanie uszczelki i muszą zamówić i pewnie poleciał dla mnie silikon

W katalogu EPC termostat występuje w komplecie z uszczelką, więc jak wymieniałeś termostat, to robią Cię w bambuko. Najwyraźniej traktują Cię jak debila, który nie ma pojęcia o motoryzacji.

Popatrz na katalog: pozycja 30 obejmuje jak widać i termostat i uszczelkę pod termostat.

Pewnie któryś pajac przytulił sobie, bo mu była potrzebna... Nie da się dostać samej uszczelki jako odrębnej części!

https://opel.7zap.com/pl/car/j13/f/0/10-1/#30

 

Weź ich za ryj, bo przeginają. Wstyd mi się niekiedy przyznawać, że pracowałem w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dembiec

Tego nie byłem pewien że występuje w komplecie , gdyż na stronach dixi czy tam opelshop itp są właśnie dostępne termostaty ale nie ma wzmianki o uszczelce tylko jest ona do kupienia osobno za +- 16 zł , ehh dobrze że nie robią problemów i będzie to zrobione dzięki za rade i potwierdzenie Arek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wymieniali uszczelkę dekla zaworów praktycznie po zakupie ( pocenie). Po naprawie było lepiej ale spod chyba 2 śrub dalej się coś pociło.

Kolejna wizyta w innym serwisie mechanik owe śruby wkręcił raczej na szary silikon.

Do tej pory jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności