Skocz do zawartości

Multimedia w wersji ENJOY


Gość dawid333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Z góry przepraszam za nieco głupie pytanie i nie wiem czy zadane w odpowiednim miejscu. 

 

Tak się akurat złożyło, że stałem się posiadaczem Mokki X w wersji ENJOY, która nie posiada systemu multimedialnego R 4.0 IntelliLink wraz z wyświetlaczem i innymi bajerami. W związku z tym mam pytanie. Czy jest taka możliwość zamontowania tego czy już nie się nie da z tym nic zrobić? Wiem, że w wersji ENJOY na etapie kupna istnieje możliwość dokupienia tego pakietu z wyświetlaczem, kamerą cofania itd., jednak nie wiem, jak to wygląda na etapie samochodu już wyprodukowanego, jeżdżącego. I czy jeżeli dałoby się to zrobić, to jakie mogą być tego koszty? Chodzi o możliwość dokupienia pakietu "parkuj i jedź" czy jakoś tak.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dodania tego pakietu przy zakupie jest to koszt 5 tys zł. Rozumiem, że teraz kiedy to auto jest już w moim posiadaniu i chciałbym ten pakiet to koszty już bedą znacznie wyższe niż 5 tys? I gdzie ewentualnie takie rzeczy się wykonuje? W serwisie Opla czy jest to grubsza sprawa i auto musi trafić z powrotem do fabryki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy konfiguracji auta podgrzewane fotele kosztują 1000 zl A później 5000.

Prawda jest taka, że żaden serwis aso nie będzie chciał tego zrobić. Zrobienie tego na zewnatrz to utrata gwarancji. Przełożenie z innego auta też jest mało możliwe i bardzo trudne do wykonania. Do tego dochodzą wszelkie kwestie programistyczne. A szybko powiem Ci że nie a ArKos na pewno jasno Ci wyjaśni dlaczego nie.

W autach sprzed 20 lat mogłeś wymienić wszystko. W nowoczesnych nie zrobisz praktycznie nic. Rzeczy które można wymienić nazywają się akcesoriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, nie ma zbyt wiele do wyjaśniania... :)

Da się wszystko pod warunkiem posiadania worka pieniędzy. W wypadku radia to ok. 7 tys za całość.

 

Pisząc radio masz na  myśli ten wyświetlacz 7 calowy z dodatkowymi funkcjami? Jeżeli tak to faktycznie nie jest tak źle. Raptem 2 tys więcej niż na etapie konfiguracji przed zakupem. Bardziej bolesna chyba już jest ewentualna utrata gwarancji.

 

Niestety nie było to zależne ode mnie, bo gdyby było zależne to zdecydowałbym się na to już przy zakupie. Żebyście sobie nie pomyśleli o mnie nie wiadomo co :)

 

Dziękuję wam za odpowiedzi. Jeżeli komuś zdarzyło się dokonywać takiej przeróbki to miło bedzie jeżeli napisze jak to wygląda dokładniej i czy warto to robić w ogóle. Będę zobowiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo radio. Okablowanie, wyświetlacz, programowanie... tak strzeliłem za samo radio orientacyjnie ale reszta kosztów? Niefortunnie to ująłem zwrotem "całość" bo radio to jednostka centralna + wyświetlacz + okablowanie.

Jeśli do tego doliczyć grzanie foteli, to gruuuuuuuuba kasa wychodzi. Skórka nie warta wyprawki. ASO może odmówić i się nie podejmie. Ten warsztat niezależny, kto się podejmie, nie będzie mieć możliwości zaprogramowania, więc też się nie podejmie. Błędne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności