Skocz do zawartości

Obcierająca końcówka pasów bezpieczeństwa


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie, jak radzicie sobie z sytuacją obcierania plastiku przez zaczep/klamrę pasów bezpieczeństwa po stronie kierowcy... kilka razy jak wsiadałem do auta, zdarzyło mi się podczas łapania pasa obetrzeć lekko o plastik na słupku od strony kierowcy... lekko widać, że się obciera od klamry pasa i obawiam się aby nie pogłębiły się te obtarcia... co zaproponujecie przykleić? jakiś poliwęglan ? też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że nic z tym nie zrobię. Opukane i ocierane są też pozostałe - jak dzieci z tyłu wysiadają, to klamerka też szura po plastiku.

Trzeba by chyba wszystkie obkleić folią przezroczystą, tylko jak długo to wytrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No boli, jak nowe auto w oczach się niszczy, ale obawiam się, że nie da się nic na to poradzić. Przeszło mi przez myśl zrobienie jakiejś filcowej naklejki na klamerkę, ale może się nie utrzymać zbyt długo - w końcu setki razy jest macana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Olejcie klamre.... chyba że ktoś planuje uszyć na nią mini pokrowiec ;)

Kiedy pierwszy raz odpiąłem pas, klamra stuknęła w plastik od słupka pozostawiając ślad.

W markecie budowlanym kupiłem taką cięniutką samoprzylepną gąbeczkę 1mm 80x70mm . Wydaje mi się, że przeznaczona jest ona wycinania podkładek / nóżek pod różne rzeczy. Były też z filcu, ale jest on za sztywny i przy upale pewnie by się odklejał.

Nie wygląda wcale źle. Jak będę po pracy to wrzucę foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie, jak radzicie sobie z sytuacją obcierania plastiku przez zaczep/klamrę pasów bezpieczeństwa po stronie kierowcy... kilka razy jak wsiadałem do auta, zdarzyło mi się podczas łapania pasa obetrzeć lekko o plastik na słupku od strony kierowcy... lekko widać, że się obciera od klamry pasa i obawiam się aby nie pogłębiły się te obtarcia... co zaproponujecie przykleić? jakiś poliwęglan ? też tak macie?

znalazłem rozwiązanie problemu, zamówiłem i czekam. zobaczymy czy zda egzamin

https://www.aliexpress.com/item-img/2x-Seat-Belt-Buckle-Cover-For-Opel-Astra-H-J-G-K-F-Insignia-Corsa-D/32840718188.html?spm=2114.10010108.1000017.2.1dbeafc7335ZiA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nalepiłem pasek z samoprzylepnej  podkładki filcowej  co się stosuje pod krzesła lub stoły,Uderzenie w plastyk jest zamortyzowane. :)

tez to zrobiłem ale troche słaby efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyciąłem duży kawałek taśmy Scotch czarnej, dobre 15x25 cm i nakleiłem na ten poobijany plastik. Jest praktycznie nie widoczny po naklejeniu, a ze względu ,że sama taśma jest lekko miękka to niech sobie obija ile chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności