Skocz do zawartości

PROBLEM Z DZIAŁANIEM NAWIGACJI


Gość Wika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niespełna dwóch miesięcy jestem posiadaczką Mokki 1.7 CDTI z 2015r. Nie spędzam całego dnia w aucie, ale jeżdżąc nim do pracy i z powrotem, zauważyłam, że nawigacja nie za każdym razem uruchamia się...

Czasem w ciągu jazdy rozłącza nawigację (nie działa w ogóle radio fabryczne, a przy okazji nie słychać dźwięku włączonego np. kierunkowskazu, czujników cofania itp. Na desce rozdzielczej wyświetlają się komunikaty w języku francuskim/ tak jakby ustawienia wróciły do fabrycznych). Ktoś podpowiedział mi, że wystarczy odłączyć akumulator na chwilę i to powinno pomóc. Niestety problem nie ustąpił. Dalej jeżdżę stresując się, czy dziś nawigacja będzie działała, czy też nie... Był podpinany komputer i niby wszystko jest ok. - żadnego błędu nie znaleziono. Jeśli ktoś z forumowiczów miał podobny problem, prośba o podpowiedź, co może być nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos - dziękuję za podpowiedź. Teraz muszę znaleźć właściwego człowieka, który to "rozkmini", bo po ostatniej wizycie w serwisie opla zraziłam się troszkę do Panów serwisantów😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 13.06.2018 o 11:11, Wika napisał:

Witam,

Od niespełna dwóch miesięcy jestem posiadaczką Mokki 1.7 CDTI z 2015r. Nie spędzam całego dnia w aucie, ale jeżdżąc nim do pracy i z powrotem, zauważyłam, że nawigacja nie za każdym razem uruchamia się...

Czasem w ciągu jazdy rozłącza nawigację (nie działa w ogóle radio fabryczne, a przy okazji nie słychać dźwięku włączonego np. kierunkowskazu, czujników cofania itp. Na desce rozdzielczej wyświetlają się komunikaty w języku francuskim/ tak jakby ustawienia wróciły do fabrycznych). Ktoś podpowiedział mi, że wystarczy odłączyć akumulator na chwilę i to powinno pomóc. Niestety problem nie ustąpił. Dalej jeżdżę stresując się, czy dziś nawigacja będzie działała, czy też nie... Był podpinany komputer i niby wszystko jest ok. - żadnego błędu nie znaleziono. Jeśli ktoś z forumowiczów miał podobny problem, prośba o podpowiedź, co może być nie tak...

 

Witam.

W czerwcu ArKos podpowiadał mi, co może być nie tak w nawiązaniu do powyższego tematu.

Nie było mnie jakiś czas w kraju, a do jazdy mokką wróciłam tydzień temu. Zaktualizowane zostało oprogramowanie w serwisie Opla, a mimo to dalej problem występuje. Najgorsze było to, że jechałam wieczorem, a tu nagle rozłączyło nawigację - mało tego zgasły światła i trochę się przestraszyłam.... Pewnie to samo było za każdym razem, gdy rozłączało nawigację, ale w dzień nie zwróciłam na to uwagi. zastanawiam się dalej, co jest nie tak?... Akumulator jest nowy, więc odpada słabe napięcie... Może jest jakieś inne rozwiązanie, o którym nie wiem. Zastanawia mnie fakt, że za każdym razem, kiedy to się dzieje, wracają ustawienia fabryczne pojazdu. To tak, jakby do komputera wbite było hasło, że ma raz na jakiś czas restartować się.... Pomocy....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności