Skocz do zawartości

Włączający się wentylator chłodnicy


Arni1877

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie dotyczące wentylatora chłodnicy od jakiegoś czasu co chwile się załącza i gaśnie ,nawet gdy jest zimny rano.Słychać takie Cyganie. Co to może być za przyczyną. Opel Mokka X 1.4 benzyna.Pozdrawiam Kolegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 lata później...

Witam i wracam do tematu, czy faktycznie jest to normalny objaw że na zimnym silniku załącza się wentylato co parę minut .Wcześniej miałem wymieniany przekażnik w ASO wentylator cały czas kręcił a teraz podejrzewam że w czasie jazdy pomimo ze silnik nie nagrzany krótkie jazdy  to włącza się.Zauważyłem też zwiększony pobór paliwa jazda po mieście prawie 8l/100 tak nie miałem wcześniej wiadomo na drogach poza miastem  więcej  dziwne być może jakiś czujnik, płyn wymieniony wszystkie naprawy były z flex care ale to się w styczniu skończy  gdzie się udać teren Gliwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wizycie w ASO.po diagnozie elektronicznej MDI wykazało przyczynę do wymiany zawór sterowania parowania nr części 55573017 i dodatkowo mikroskopijne pęknięcie zbiornika chłodnicy nr 95380033 silnik pracuje w systemie awaryjnym a wentylator się co chwilę załącza nawet jak jest zimny aby zabezpieczyć przed przegrzaniem,oraz komunikat układ nie działa prawidłowo ale następuje tylko chwilę na wolnych obrotach.Ponoć znikną te usterki po wymianie zaworu.cena oryginału w ASO zawór 552zł zbiornik 130zł nie wiem co robić bo na alegro cena oryginału podobna. Czy po wymianie trzeba ponownie się podłączyć do kompa  teraz na razie nie świeci lamka kontrolna silnika  bo wykasował Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być zamiennik np NTY etv-pl-002 dla mnie to ważne bo jak wsadzę drogi oryginał i dalej będzie to samo to pójdę w koszty znacie jak działa aso  silnik mi nie przerywa chodzi cicho obroty nie falują tylko ten odczyt na MDI.Jest też sprawa start stop czy zamiennik się nada .Zacząłem temat w dziale wentylacja a to teraz inny dział przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem EVAP nie ma nic wspólnego z wentylatorem.

On jest w układzie dolotowym i jego usterka wiązałaby się z niewłaściwym składem mieszanki czy przepływu powietrza, ale nie z wenty;atorem.

Problem leży w czym innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zamówię ten zamiennik wymianę zrobię na niezależnym warsztacie i Arku czy po wymianie będę musiał korzystać z komputera a odnośnie wentylatora to będzie następna rzecz bo co chwilę się załącza a paliwo dosłownie ubywa ale flex mi się skończył a tam cykają po kieszeni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności