Skocz do zawartości

Błąd reflektorów AFL


Gość jrucin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

W sobotę 1.12.2018r. kupiłem Mokkę. Oglądałem ją tydzień wcześniej i wszystko było ze światłami ok. Natomiast obecnie wyświetlają się 2 komunikaty "sprawdź układ poziomowania reflektorów" i "sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów" dodatkowo świeci się pomarańczowa kontrolka świateł. Sprzedający powiedział, że zrobiło się tak na badaniu technicznym (28.11.2018) po tym jak diagnosta regulował światła. Dodam, że w samochodzie był wymieniany zderzak i prawa lampa w całości. Czy macie jakieś podejrzenia lub wskazówki. No może oprócz takich typu jedź do serwisu to ci zdiagnozują :). przy starcie światła ładnie się testują góra dół i prawo lewo, jak jadę też wszystko wygląda w porządku. Od jednego z mechaników usłyszałem sugestię o konieczności adaptacji po regulacji świateł, lub że podczas regulacji coś się odpięło np potencjometr przy wahaczu.

Pozdrawiam 😃

 

20181201_143354.jpg

20181201_143359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy błędy muszą być odczytane w serwisie opla, czy wystarczy każdy komputer mechanika, a może ten op-com? Lampa była wymieniona w całości ale po wymianie jeździłem i wszystko było w porządku czyli adaptacja była zrobiona, żadnych błędów i komunikatów na zegarach w aucie nie było. Wszystkie żarówki są sprawne łącznie z doświetlającymi. sprzedający twierdzi że błąd wywaliło po regulacji świateł na stacji kontroli pojazdów. Może po tej regulacji świateł przez diagnostę trzeba znów zrobić adaptację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa się wyjaśniła błąd powodował przedni czujnik poziomowania świateł. Czujnik był uszkodzony mechanicznie i przyłapany metodą "druciarską" na trytki które pękły i zaczął wywalać komunikat o błędzie reflektorów., elektronika działa bo jak ręką poruszyłem czujnik to było słychać jak pracowały silniczki w reflektorach. Nowy czujnik znalazłem za 700 zł. może ktoś ma namiary gdzie można kupić w lepszej cenie może być używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zadzwoniłem do faceta od którego kupiłem Mokke 2 tygodnie temu i o dziwo zaproponował, że kupi mi taki czujnik i prześlę albo podrzuci przez znajomego który często jeździ do Warszawy, w ramach tego że obiecał że jak coś będzie nie tak ze światłami to żebym do niego zadzwonił. Zadzwoniłem bez wielkich nadziei, a tu niespodzianka. Zobaczymy czy podeśle ale myślę że tak ajak powiedział tak zrobi.

 

Dzięki świetna informacja ArKos ale ...... na ebay jest czujnik bez tej dźwigienki (na focie zaznaczyłem) także pomijając że facet ma mi dokupić to i tak ta z eaby nie nadaje się, a w serwisie dźwigienka nie występuje oddzielnie tylko w komplecie z całym czujnikiem.

 

Teraz czekam na podsyłkę czujnika. Obiecał że do końca tygodnia załatwi.

czujnik-poziomu-swiatel-ksenon-przod-mokka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zdjęcia już wkleiłem. Z Twojej rady dorobienia dźwigienki skorzystam jak mi nie przyśle gotowego czujnika. Tak na marginesie to mój czujnik działa. Tylko jest uszkodzony mechanicznie brak dźwigienki i odłamana część czujnika ta która się łączy z dźwigienką - można by się pokusić o reanimację. Ale jak mi ma kupić to poczekam na gotowca :)

20181214_154148.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności