Skocz do zawartości

Wymiana oleju w ASB pierwszy raz przy 154 tys. km.


Gość jrucin

Rekomendowane odpowiedzi

Olej był ciemny, nie śmierdział spalenizną, nie miał glutów, gęstość była taka sama jak nowego. W związku z tym 9 lutego 2019 r. został wymieniony. na Ravenol dexron VI. Po wymianie i zlaniu nadstanu kolor oleju nadal był ciemny w związku z czym mój mechanik zlecił żeby za jakiś czas całą operację powtórzyć. Od wymiany minęło 2 miesiące, przejechane 1200 km i jak na razie skrzynia pracuje tak samo jak przed wymianą, czyli poprawnie. Za jakiś czas wymienię jeszcze raz olej w ASB i też napiszę kilka słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie i tak planuję wymianę najpóźniej za rok (czyli po przejechaniu ok 8 tkm) wtedy zaleję oryginał GM. Chyba że polecasz coś innego to od razu wrzuć namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos a co myślisz o olejach MOTUL?

ja używałem ich specyfików do Vectry C a za chwile będzie mnie czekała wymiana w Moka x 1.4T4x4 AT;)

Chciałbym wszystko wymienić na motula

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

nie będę zakładał nowego tematu bo ten jest podobny do mojego.

 

Napaliłem się na Zafirę Tourer z  silnikiem 1,4T 140km, A14NET, rok 2016, przebieg 160 tys, z ASB (wg VIN MH8 SKRZYNIA BIEGÓW-AUTOMATYCZNA, 6-BIEGOWA, HMD, X23FSKRZYNIA BIEGÓW-AUTOMATYCZNA, 6-BIEGOWA, HMD, X23F)

 

Oznacza to, że jest to typ skrzyni 6T40 tak?

 

Nie mam pojęcia czy kiedykolwiek olej w skrzyni był zmieniany Jeśli przyjmę, że nie, to procedura wymiany jest opisana wyżej. Jeśli przyjmę wariant pesymistyczny i olej będzie czarny i przepalony, to ile taka skrzynia może jeszcze wytrzymać ? Będzie to trochę loteria kupując auto z takim przebiegiem nie znając stanu skrzyni ?

 

Do tego jeszcze turbina, czy jest ona awaryjna ? Ile mniej więcej wytrzymuje w tych silnikach ?

 

Auto kosztuje nie małe jak dla mnie  pieniądze, chciałbym wsadzić tu LPG i pojeździć kilka ładnych lat.

 

Czy znając VIN, polski salon Opel w Wawie udzieli mi info jakie naprawy były robione w aucie ? Może tu coś wyjdzie wtedy...

 

Jak Pan ArKos widzi taki stan rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pablitko napisał:

Jeśli przyjmę wariant pesymistyczny i olej będzie czarny i przepalony, to ile taka skrzynia może jeszcze wytrzymać ? Będzie to trochę loteria kupując auto z takim przebiegiem nie znając stanu skrzyni ?

Loteria. Może pobujać do 200kkm a może nie. Wymiana oleju może zabić skrzynię. Pozostawienie starego i przepalonego też, tyle że chyba trochę później.

 

4 godziny temu, pablitko napisał:

Do tego jeszcze turbina, czy jest ona awaryjna ? Ile mniej więcej wytrzymuje w tych silnikach ?

Doktorat można napisać na podstawie materiałów forum. Pęka gorąca muszla i to niejednokrotnie przy niskich przebiegach. W Intercars ok. 2300 kosztuje. Plus komplet uszczelek plus robocizna. Wyjdzie pewnie okolice 3200-3500.

 

4 godziny temu, pablitko napisał:

Czy znając VIN, polski salon Opel w Wawie udzieli mi info jakie naprawy były robione w aucie ?

Tak, pod warunkiem ze jesteś właścicielem lub obecny właściciel zawnioskuje o takie dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 11.05.2019 o 15:37, ArKos napisał:

Yyyyyy... nie jestem zwolennikiem tego oleju. Już lepiej oryginał GM.

 

No właśnie, więc pytanie który jest godny polecenia ??

Tak jak w przypadku manuala polecany jest Fuchs że lepszy od oryginału który robi się za rzadki.

Tak samo w przypadku ATF, dla GM też robi jakaś firma pytanie jaka ??

Wiemy że ma być to  Dexron VI, pytanie który wybrać bo na papierze to wszystkie są najlepsze  :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności