Skocz do zawartości

Wymiana klamki tylnej klapy


Gość Jan Ś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniam klamkę z mikrostykiem. Proszę o radę jak bezpiecznie zdemontować plastykową obudowę klapy. Od jakiego elementu zacząć? Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odkręcić wgłębienie na palce (ten uchwyt do zamykania) i stargać plastikowe poszycie - jest na zatrzaski. Proponuję nie robić tego, gdy materiał jest zimny - może popękać coś.

Tak to wygląda https://opel.7zap.com/pl/car/j13/d/4/5-0/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Problem w tym, że w uchwycie nie ma widocznych punktów do odkręcania. Są one zakryte plastikowym poszyciem. Szukam sposobu jak je zdemontować. Patrzę na załączony rysunek i nie mogę wyszukać miejsca podważenia pierwszego zatrzasku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał demontażu pokrywy plastikowej bagażnika Mokki rocznik 2014.

Zaczynamy od wyjęcia kieszeni na rękę, elementu zamykania bagażnika. Delikatnie podważyć sama wyskoczy. Następnie należy wyłamać- wyrwać kołki zawieszenia półki. Jest to element jednorazowy, największe badziewie w Mokkce. Długo dochodziłem do takiego rozwiązania. Jeżeli uda się je złamać w miejscu kontaktu z blachą /przy zaczepach/ można wykorzystać. Przewierciłem je na wylot wiertłem 3 mm w otwory blachy wmontowałem kołki rozporowe 8 mm /wbiłem zatrzaski odpowiednio obrobione i centralnie przewiercone/ i ponownie wykorzystałem jako wieszaki linki półki. Są teraz wkręcane odpowiedniej długości wkrętem/ 4 cm/ do ponownego montażu-demontażu pokrywy.

Następne czynności po zerwaniu kołków to zdjęcie poprzecznego elementu. Należy go podważyć plastikowym narzędziem od strony szyby /uwaga na ścieżki ogrzewania. Element ten wisi na 3 zaczepach. Potem odczepiamy boki /po 2 zaczepy/, w których były te nieszczęsne kołki. Dopiero po demontażu tych 3-ch elementów zabieramy się do głównej osłony. Wisi na 8-miu zatrzaskach. Stojąc przy zderzaku poważamy ten element znowu od strony szyby /uwaga na ścieżki ogrzewania/, mnie udało się wcisnąć obie dłonie. Pociągnąć z wyczuciem odskoczą pierwsze 4 zaczepy. Dalej już bez problemu. Przy montażu /w odwrotnej kolejności/ proszę zwrócić uwagę na plastikowy bolec naprowadzający, po prawej stronie, decyduje o prawidłowym kierunku zaczepów. "Przedłużyłem" go cienką plastikową koszulką, wstępnie naprowadzając na otwór w klapie. To by było na tyle. Pozdrawiam. Jan Ś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności