Skocz do zawartości

Dźwięk przy hamowaniu


Gość Wodzo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie do końca. Nie podlegają jeżeli chodzi o naturalne zużycie. Jeśli natomiast po pół roku czy roku, pomimo ich częściowego zużycia tarcze np. biją przy hamowaniu to podlega to gwarancji. 

Był nawet środek zaradczy GM na zeszklone klocki hamulcowe - wymienialiśmy je na nowe. Coprawda Astra J, ale każde piszczenie przodu kończyło się wymianą klocków (po uprzednim sprawdzeniu, czy nie są zapieczone zaciski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem na jesieni. Występowało w wilgotne dni, przy pierwszym porannym ruszaniu. W tym roku chyba raz. Rozmowa w serwisie nic nie dała. Nikt im takiej usterki nie zgłaszał. Chcieli zostawiać auto na noc, Zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jackof

Co do astry J "ArKos"to powiem tyle,znajomy mjal już dwie mr13 i 14 (firmowe) przy prędkościach powyżej 120, drezenie na kierownicy i całym nadwoziu-wyczuwalne,moze w powyżej 150km/h jest lepiej. Zawieszenie?Opony?Tarcze? Niewazne. U mnie opony letnie(salonowe-niedowazane)-bicie na kierownicy przy prędkościach powyżej 120 było jesienią i  jest teraz wiosna (na zimowych było nieco lepiej). Kierownica skrecona kilka stopni w prawo abym jechal na wprost.:-). Czy producenta scigniemy za jakość tarcz? klockow?. W zyciu jezdzilem kilkoma autami, nie jedne miały najechane blisko 300km tarcze jak żyletki i bloga cisza, ba nawet 20 letnim polonezem z 20 letnimi tarczami blisko 10 lat bez pisku czy zgrzytu nalatałem :-)) W najbliższym czasie sam musze jachac na doważanie opon~30zl + geomtria zawieszenia~50zl.Czy warto zglaszac mi to do aso? watpie tel,ogledziny,szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam jestesmy posiadaczami MOKKA Activ od 2 miesiecy i chyba sie wykończe!!!Hamulce oczywiscie tra jak o blache podczas hamowania-ten typ tak ma podobno tak mi powiedzino.Mam problem jeszcze z szumem w aucie jakby wydobywajacy sie i wynikajacy z nieszczelnosci uszczelek nie wiem co to moze byc sumi jakby szyby byly uchylone:(kolejna wizyta w serwise

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robic jak auto na gwarancji jade do serwisu a tam wszyscy jak jeden.....tak juz maja  te hamulce krew mnie zalewa!!!Szum jest w okolicy prawej przedniej belki jakies dziwne zawirowania,po stronie kierowcy w okolicy drzwi a najlepsze jest to ze z tylu szumi doslownie jakby szyba byla uchylona-notabene dwa razy naprawa juz byla tej okolicy lacznie z wymiana uszczelki w drzwiach a swiscze mniej a jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby pojechać do innej ASO.

Jeśli hamulce trą po dłuższym nieużytkowaniu (np. postój nocny) i zjawisko ma miejsce przez pierwsze 3-4 naciśnięcia hamulca, to jest to powszechne zjawisko. Od wilgoci tworzy się lekka warstwa korozji na powierzchni ciernej i musi zostać mechanicznie usunięta, czyli starczy zahamować. Jeśli trą stale, to na pewno tak nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności