Skocz do zawartości

Dźwięk przy hamowaniu


Gość Wodzo

Rekomendowane odpowiedzi

Odczuwanie szumu to pojęcie względne. Dla jednego jest głośno, choć auto jest ok i po prostu jest takie głośne, dla drugiego nic się nie dzieje.

Nie jestem jasnowidzem, nie słyszę tego szumu.

Najprostsza sprawa: poprosić o jazdę samochodem Mokka demo i potem porównać ze swoim. Będzie wiadomo czy to urok auta czy wada waszego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie szum to pojecie wzgledne ale jezeli czegos nie bylo i pojawia sie po 2tys.jechaam demo i nie slyszłam tego co w naszej.Panowie jednek na sile i z musu udowadniaja mi cos twierdzac ze tak powinno byc i ze oni nic nie slysza.Rece mi juz opadaja jaki:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinno szumić ani chrobotać,powinno działać bezgłośnie i pewnie. Na tarczach nie powinno coś głębokich rys.

 

Co do szumów w drzwiach, miałem podobnie, zgłosiłem i dokonano mi regulacji drzwi oraz wymieniono, jedną uszczelkę, a drugą ponownie nałożono i spasowano. Oraz coś poprawiono wewnątrz dzwi.

 

Teraz głośniej zaczyna się robć przy prędkości ok 140 km/h

 

Nie poddawaj się zgłoś usterki za potwierdzeniem na piśmie , zaznaczając, że jest to usterka powtarzająca się. Jak nie pomoże, zmień ASO, a odpowiednie info wraz z kopią pisma wyślij do centrali Opla, opisz tez sytuacje na fb.

 

Siła neta, robi swoje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawa co mi powiedza .jezeli tym razem nie pomoga to zmieniam ASO wkurza mnie podejscie moze jest tak wszedzie jak kobieta sie zjawia u nich.Mało tego to zaczęło mi coś brzeczec w okolicy kierownicy jakby zwarcie sie robilo nawet nagrałam to.po włączeniu zapłonu tylko tego nie było wczesniej a teraz sie pojawia i nie zawsze!!!

Jestem zła na tą sytuacje bo nie po to kupiliśmy new car zeby teraz w serwisie siedziec i nerwy!

 

Moja MOKKA:)i tak jej nie oddam perełka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ruda. 

Też mam taką i ten typ na pewno tak nie ma, jeżeli chodzi o hamulce. Nic więcej nie dodam, by nie dublować Arka.

Co do szumu w czasie jazdy to zauważyłem, że jest słyszalny też przez kratki nawiewne w kokpicie, gdy jest włączony napływ powietrza z zewnątrz. Gdy przełączam na obieg zamknięty, szum niknie, chyba że mój typ tak ma  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to sprawdzalam i to nie sa kratki tym bardziej ze z prawej jest a z lewej nie pisze o przodzie rozumie ze moze byc opor powietrza ale zastanawiajace jest to ze nie bylo a nagle sie pojawilo.Tak wiec poszukujemy dalej moze w końcu........

 

 

P.S dziekuje wszystkim za podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Danny boy;-)

Kurcze to nie to. Szuranie też z rana czuję ale po mocniejszym przyhamowaniu przechodzi,a to o czy mówię jest głośniejsze i krótkotrwałe jakby się coś zawieszał i po zahamowaniu puszczało. Dziś po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów wystąpiło.

 

Witam!Miałem to samo po 3 dniach w serwisie bo niestety Panowie robili po jednym kole rozkrecili zaciski i dopasowali (opiłowali klocki na krawedziach styku z jażmem i przesmarowali pasta i jest ok. Ale puki konsultant tego nie uslyszał to myslał ze go czaruję wieć tylko ASO....powodzenia...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich!

Dołożę kilka słów na temat piszczenia hamulców. Otóż u siebie zjawisko zaczęło występować po kilku miesiącach od kupna auta. Objawiało się piszczeniem podczas cofania, przy lekkim naciśnięciu hamulca. Wizyta w serwisie. Za pierwszym razem czyszczenie klocków. Efekt: po niespełna miesiącu problem powrócił. Podczas drugiej wizyty, jak na złość, nic nie zapiszczało w serwisie, słychać było jednak szorowanie dobiegające z tyłu pojazdu. W ramach gwarancji, na podstawie środka zaradczego, zamówiono tłumiki rezonansowe na tył pojazdu. Po zamontowaniu problem nie wystąpił ponownie. Wszystko w ramach gwarancji. Podobno problem występował już w innych modelach Opla, a niektóre nowe modele mają już te tłumiki montowane fabrycznie.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności