Skocz do zawartości

szarpanie automatu


Gość PAWELUK

Rekomendowane odpowiedzi

witam .mam problem z automatem.strasznie szarpie przy zrzucaniu biegow szczegulnie jak np.zjezdzam z autostrady i chce wychamowac.natomiast przy przyspieszaniu jak zmienia biegi odczowam jakby delikatnie przychamowywal. olej byl wymieniany .czytalem na jajiejs stronie ze to niekoniecznie musi byc problem ze skrzynia  a moze byc to jakis czujnik przy silniku.moze ktos mial podobny problem ....z gory dziekuje....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma 4x4 to tylko automat. Nie przypominam sobie, aby oprócz samej skrzyni coś robiło psikusy. Dokładna diagnostyka z podglądem wartości poszczególnych podzespołów potrzebna. Może pompa oleju się kończy, może kinetyk, szklana kula potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Kolegów

Moje wypociny głównie do kolegi ArKosa, aczkolwiek wszystkie inne sugestie mile widziane.

Kilka miesięcy temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Buicka Encore 1.4T w automacie FWD czyli Mokki w wydaniu USA, stąd moja obecność na tym forum.

Więc do sedna, kilka dni temu po dość ostrej jeździe na chwilkę zapalił mi się chek silnika który przy następnym odpaleniu silnika zgasł. Niestety zapalał się i gasł częściej pomimo spokojnej jazdy, lecz któregoś dnia nie zgasł i nadal się świeci.

Objawy: falowanie na luzie przy rozgrzanym silniku i szarpanie na D przy wciśniętym hamulcu np. na światłach (dokładnie to wygląda tak jakby chciał ruszyć ale hamulec mu nie pozwala i tak się mocują). A i pojawił się "świerszcz" na którymś kole paska wieloklinowego słyszalny tylko na luzie na niskich obrotach ale nie słychać go jak zaczyna falować obrotami. Po zakupie wymieniłem olej w silniku ale nie wpadłem na to żeby wymienić olej w skrzyni i nie wiem też czy kiedykolwiek był wymieniany. Aktualny przebieg 86000 km. Auto po stłuczce parkingowej z przodu, wymieniona chłodnica, osprzęt silnika nie ruszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytaliśmy błędy. Pierwsze zdjęcie błędów 4 z kilku dni, zdjęcie drugie błędy 2 z wczoraj. Dodatkowo stwierdzono wyciek spod uszczelki czujnika temp. w chłodnicy i pocenie na odmie klawiatury. W obydwu przypadkach wymieniono oringi. Jak na razie nie szarpie ale nadal na którymś kole piszczy.140E5FD5-0EFE-40BE-81F7-65C69C093024.thumb.jpeg.8589a39f0ddd7a91ea9dc98dc27cb27b.jpeg4981D4A4-330B-4F7B-BD63-464C9D934677.thumb.jpeg.ef85f719beb9c2c82d0ba6b20b97afb4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności