Skocz do zawartości

Mapy Google - zapytanie


ert4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Nowy interfejs Android Auto działa także u mnie.

Niestety, to co najważniejsze, czyli same mapy chyba bez zmian - w dalszym ciągu surowe z wyglądu. Za mało szczegółów (np. nazwy miejscowości, drogi w okolicy wyznaczonej trasy) nie pozwalają kierowcy na łatwą orientację, którędy te Google prowadzą i czy nie warto jednak wymusić trochę inne trasy. A Google czasem prowadzą niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem, np. ostatnio przeciągnęły mnie po żwirówce, zamiast minimalnie dłuższą trasą bardzo porządnymi asfaltowymi ulicami głównymi. 

No i do tego brak punktów pośrednich podróży. 

Przy próbie wyboru stacji benzynowej pojawia się lista, z której nie wynika, czy stacja leży przy trasie, czy też trzeba będzie zjechać. Lepiej byłoby wyświetlić ikony na mapie i pozwolić kierowcy wybrać przez kliknięcie.

Na razie wolę nawigację pokładową ze względu na lepszą przejrzystość, choć oczywiście AA i mapy Google mają niepodważalną przewagę w aktualności danych kartograficznych i informacjach o ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2019 o 09:46, Marekb napisał:

[....]choć oczywiście AA i mapy Google mają niepodważalną przewagę w aktualności danych kartograficznych i informacjach o ruchu.

Ja bym tych aktualnych informacji o ruchu nie przeceniał.

Też od zawsze wierzę mapom Googla bo niby przeliczają on-line czas dojazdu. Jednak dziwnym trafem coraz częściej zdarza się, że wyjeżdżam z pracy do domu i Google podaje mi najszybszą trasę, która okazuje się 2x wolniejsza. Nie wierzę w aż tak dynamicznie zmieniające się warunki ruchu. Algorytm nadal jest niedoskonały.

A przy okazji - właśnie przestało mi działać iPhonowe CarPlay. W najnowszym IOS 12.4 zniknęło Siri, które jest niezbędne do połączenia w trybie CarPlay. Teraz auto wyświetla komunikat abym uruchomił Siri w smartfonie 🙂 Apple twierdzi że w 12.4.1 pojawi się całkowicie polskie Siri. Ale na razie nie ma żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest doskonałe, a decyzję ostatecznie podejmuje człowiek.  

Ze wsparcia nawigacji korzystam raczej przy dłuższych trasach i wtedy staram się porównać propozycje różnych systemów (mapy Google, Yanosik, nawigacja pokładowa). Jeśli chodzi o wygodę, to ciągle jeszcze preferuję nawigację pokładową.

Z moich doświadczeń wynika, że każdy system potrafi wskazać dziwną trasę, np. dłuższą i uwzględniającą drogi  gorszej jakości lub wręcz drogi gruntowe, albo trasę nieoptymalną przynajmniej wg odczuć człowieka . Zarazem, jak napisałem wyżej, mała przejrzystość nawigacji Google powoduje, że trudniej się połapać w szczegółach propozycji i wymusić inną trasę.

Google ciągle dojrzewają, od niedawna na przykład pokazują fotoradary itp. W przyszłości pewnie będzie jeszcze lepiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji IOS do wersji 12.4 zniknęło Siri i tym samym u mnie zniknęło CarPlay, które działało całkiem ładnie i stabilnie.

Więc jedyną moją nawigacją jest pokładowa i muszę ją polubić jeszcze bardziej. W Niemczech pokazywała mi pięknie  (z TMC) setki komunikatów drogowych, proponowała objazdy itp.  Po przekroczeniu granicy do Polski - znowu cisza.

Natomiast "iPhone sucks" i aż się nie chce komentować tego badziewia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.....
Świeży użytkownik ma być może banalne pytanie. Ale po kolei:

1. Mokka X rok 2018 - silnik 1,4 140 km
2. Tak wygląda mój ekran
3. Opcja Android Auto aktywowana.
4. Trzecia fotka - także funkcja aktywowana.

No i problem.

- Pobrana aplikacja na telefon Huawei P20 Lite
- Oryginalny kabelek USB

Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie - na nim wszystko działa. Za cholerę nie mogę nic wyświetlić na ekranie w samochodzie.

W materiałach prasowych na https://dixi-car.pl/opel-apple-carplay-android-auto.htm czytałem, że może być tak, iż ikonka "Projection" jest ale

coś nie jest zaprogramowane przez Opla i lipa - radości z Android Auto nie będzie.

 

Jeśli macie pomysł jak to uruchomić to będę super wdzięczny, a może u mnie się nie da.... ?

IMG_20190901_174410.jpg

IMG_20190901_174418.jpg

IMG_20190901_174732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanej strony wynika, że AA powinno działać w tym samochodzie (Mokka X od 2017 r.). Domyślam się, że chodzi o R 4.0 Intellilink.

Dziwi mnie angielskie słowo Projection na ekranie. W instrukcji jest po polsku Projekcja. Jakby nie do końca spolszczone oprogramowanie, może rzeczywiście zbyt stara wersja.

Widzę tu podstawę do rozmawiania z serwisem, bo instrukcja zapewnia, że AA powinno działać z R 4.0.

Przedtem warto by jeszcze było sprawdzić to z telefonem innej marki lub ten telefon z innym samochodem.

Mam Mokkę z 2018, ale z Navi 900 Intellilink i AA wersja 4.5.5928 działa prawidłowo z aparatem Huawei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.
Już rozwiązałem problem. Po rozmowie z facetem z firmy Dixi-Car -  twierdzi on, że brak jest wsparcia przez OPEL tego oprogramowania. 
Należy próbować z różnymi wersjami, może któraś zadziała. Ostatnia 4,6 - nie działa, wybrałem 4.0 i poszło. Jutro pokombinuję z wyższymi wersjami oprogramowania. Może dojdę do 4,5 🙂


Pozdrawiam...
Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności