Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni


markoni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam takie pytanie w związku z olejem.W styczniu ,ponieważ uszczelniali mi skrzynkę dałem im 3 litry  fuchsa titan  sintofluid 75w80 a wlali 2l  miałem 35 tys a mam44,500 w związku z czym bo mam litr a szkoda żeby stał w garażu czy można zrobić dolewkę i ile faktycznie bo już się pogubiłem w tym temacie.Skrzynia B14 net dzięki za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz forum. Kilka razy przewijało się, że poprawione skrzynie są od 2012 roku i wchodzi do nich 1,8L oleju, a wymienia się co 60 tys.

Co chcesz dolewać? W jakim celu?

Przestańcie popadać w skrajności, bo w wielu wypadkach takie działanie nosi cechy "zagłaskać kotka na śmierć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markoni napisał:

Witam,mam takie pytanie w związku z olejem.W styczniu ,ponieważ uszczelniali mi skrzynkę dałem im 3 litry  fuchsa titan  sintofluid 75w80 a wlali 2l  miałem 35 tys a mam44,500 w związku z czym bo mam litr a szkoda żeby stał w garażu czy można zrobić dolewkę i ile faktycznie bo już się pogubiłem w tym temacie.Skrzynia B14 net dzięki za informację

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Troszkę odpuściłem sobie obecność na forum z racji nadmiaru obowiązków,

ale teraz w okresie jesienno-zimowym kiedy wieczory są długie powoli odrabiam lekturę czytając zaległe posty.

Arek z tego co było na forum to:

w starej skrzyni było 2,4 L -->> po dolewce powinno być 2,7 L

w nowej skrzyni było 1,8 L -->> po dolewce powinno być 2,2-2,3 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Pytałem fachowców ze skrzynie.pl Zdecydowanie zalecają lać 2,2 l przy wymianie. Oczywiście nowy olej GM 1940004 lub preferowany przez nich Fuchs. W 2012 roku pojemność skrzyń ponoć się nie zmieniła. A dlaczego w ASO mają zalecenie lać 1,9 tego nie wie nikt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Farkas napisał:

W 2012 roku pojemność skrzyń ponoć się nie zmieniła.

Bzdura.

Czytaj forum,. dowiesz się szczegółów, których widać panowie nie znają, a podobno się specjalizują w skrzyniach... wstyd trochę, strzelają sobie w stopę. O zmianie ilości oleju dowiesz się pytając ASO.

Oprócz forum wujek google pokaże różnice - nie tylko jeśli chodzi o pojemność oleju ale i o zmiany konstrukcyjne, na przykład https://stillrunningstrong.com/car-maintenance/m32-gearbox-bearings/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności