Skocz do zawartości

Oprogramowanie Diagnostyka


Gość Wojtaz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z informacji jakie wyczytałem na innych forach Opla (Insignia, Astra) od użytkowników którzy we własnym zakresie diagnozują i próbują kodować, nie ma jednego softu który będzie potrafił wszystko. 

Do dyspozycji jest m.in  MDI, Opel scanner i Op-com...

Z ciekawości zapytam, jaki zakres diagnostyki Cię interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale większości ustawień nie jesteś w stanie zrobić z uwagi na to, że obsługuje auta max do 2012 roku, przynajmniej nasz za 1500zł. A Mokka X np 2015 jaką mieliśmy, to połączyć się z silnikiem trzeba było przez Astrę J...

Dlatego kupiliśmy MDI za 3 klocki + subskrypcja licencji GDS2 z GM i mamy od A-Z wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Op-com oryginał obsługuje roczniki do 2016, a soft jest okresowo aktualizowany. Ograniczenie wiekowe o którym piszesz dotyczy klona, chociaż widziałem kopię softu z rocznikami do 2014.

MDI faktycznie jest zdecydowanie bardziej użyteczny, ale wymaga abonamentu na dostęp do serwera GM. Bez abonamentu jeśli dobrze pamiętam to ok 50-60 EUR za godzinę połączenia. Jest jeszcze na rynku  klon z softem bez połączenia do serwera.....

Dlatego pytanie do autora, na jakiej funkcjonalności mu zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subskrypcja roczna GDS2:

 

 1 Godzina(-ny)6,00 EUR 

1 Dzień(dni)12,00 EUR 

30 Dzień(dni)24,00 EUR 

365 Dzień(dni)140,00 EUR

Nasz OPCOM był kupiony w ADAKO czyli u polskiego dystrybutora - legalnego. Tym samym nie jest to klon, ale jak piszesz starsza wersja to jest. Z tego co wiem nie damy rady zaktualizować softu bo sprzętowo jest za stary, a mija się z celem kupowanie kolejnego badziewia jeśli niewiele drożej jest MDI którym zrobisz wszystko to, co ASO, wliczając programowanie sterowników, czego nie zrobisz ŻADNYM Opcomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę że Op-com jest super, ale dla mnie jako amatora i użytkownika jednego samochodu to w zupełności wystarczy.

Dla fanu sprawdzę czy nadal nie mam żadnych błędów, a dla zabawy mogłem dodać wskazania temperatury i napięcia ładowania :). Taki bajer.

W kwestii programowania i modyfikacji elektryki to na forach Astry i Insignii polecany jest prywatny zakład, gdzie potrafią cuda zrobić, a ASO rozkłada ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności