Skocz do zawartości

Moje wrażenie z jazdy Mokki Arturf


Gość arfurt

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem 1100 km , muszę powiedzieć że ogólnie jestem bardzo zadowolony , spalanie 7.6 L/100 km  jazda najczęściej w mieście ( Wejherowo-Gdynia- Gdańsk ) , na razie nie znalazłem minusów. Nie narzekam na mój kolor Mokki , jak bym jeszcze raz kupował to i tak na dzisiaj bym ponownie wybrał biały perłowy , jest po prostu fantastyczny.

 

Moja corsa D silnik 1.2 (85 KM)  benzyna spala na poziomie 6.7-7.0 a Mokka spala tylko 7.6 , uważam że to jest bardzo dobry wynik. Tego nie spodziewałem :-) mam nadzieję że wkrótce spalanie u Mokki jeszcze troszkę obniży ( dotarcie itd ). Pamiętam jak odbierałem z salonu nową corsę to wtedy na początek corsa spalała na poziomie 7,4-7,6 L/100 km i później spalania zmalało więc myślę że będzie podobnie u Mokki ale na pewno nie zejdzie do 6,7 jak w Corsie , nie da się po prostu oszukać fizykę.

Jeszcze raz podkreślam że jestem bardzo zadowolony z tego auta!

 

Pozdrawiam

 

Arturf 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje! Też przekroczyłem 1000 km, więc umieszczę wkrótce moje uwagi. Tak na szybko, średnie spalanie - 1.4T - od początku (wg komputera, ale za jakiś czas porównam z moim excelem, to zobaczymy jakie są rozbieżności w danych) 8,4 L. Szczegóły niebawem.

Pozdrawiam!

ps. koloru też nie zmieniłbym:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przekroczone 2000 km, więc nadszedł czas na moje uwagi dotyczące auta. O plusach nie będę się wypowiadał, długo wybierałem auto i to one zdecydowały, że kupiłem Mokkę. Ale są też minusy i tak:

1) brak elektronicznego kluczyka - to dla mnie najważniejsza wada auta. Kto jeździł samochodem z bezkluczykowym dostępem i uruchamianiem, ten pewnie nie wróci do tradycyjnego kluczyka. Na jazach próbnych miałem ceeda i sportega. Super wygoda. Szybko i bez patrzenia żeby trafić kluczykiem:P

2) brak normalnego podłokietnika (szerokiego i z regulacją wzdłużną, a niektóre nawet z ustawianiem kąta nachylenia) - ten co jest w mokkce to tylko namiastka i nie do końca wygodna. Ręka się często osuwa i dlatego używam go obecnie tylko w trasie. Wolałbym już stały, szerszy podłokietnik, nawet kosztem tego schowka pod roletą.

3) trochę za wąska w środku - przydałyby się ze 3 cm. Natomiast miejsca za rzędem przednim jest wystarczająco. Więcej niż w golfie, a w fordzie i astrze to już w ogóle kiepsko jest z przestrzenią na kolana i stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem 7300 km , od odbioru auta do dziś spala średnio 7,3 l/100 km. Jeżdżę spokojnie , najczęściej miasto i krótko na autostradzie. Jestem bardzo zadowolony na wszystko :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po przejechaniu 1000 km ogólne wrażenia pozytywne. Jednak jadąc drogą szybkiego ruchu z prędkością ok 120 jest zbyt głośna. Czy też macie takie wrażenie. Może po dotarciu będzie  lepiej. Spalanie średnie z komputera 7,5 , jazda mieszana. Mam Mokkę X z silnikiem 1,6 benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macjan2016

Po przejechaniu 1000 km ogólne wrażenia pozytywne. Jednak jadąc drogą szybkiego ruchu z prędkością ok 120 jest zbyt głośna. Czy też macie takie wrażenie. Może po dotarciu będzie  lepiej. Spalanie średnie z komputera 7,5 , jazda mieszana. Mam Mokkę X z silnikiem 1,6 benzyna.

Głośna jest i będzie. Po przejechaniu 15000 km jakby trochę ciszej , ale to pewnie takie wrażenie i przyzwyczajenie. Generalnie nie jest to demon prędkości i nawet na autostradzie trzeba się trzymać raczej 120-130 km/h. Poza tym fajnie się jeździ. Średnie spalanie u mnie też ok 7,5l. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności