Skocz do zawartości

przycisk hamulca ręcznego


Gość mirabelka

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie dotyczące przycisku hamulca ręcznego, miał ktoś sytuację że przycisk przy zwalnianiu hamulca połamał się doszczętnie, teraz opel naciąga mnie na wymianę całego układu za 1046 = 300 zł za wymianę a auto na gwarancji jeszcze nie ma roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłbym o to aby zrobili to w ramach gwarancji (pisemnie do Opla).

Wg mnie kwalifikowanie tego przypadku pod "uszkodzenie mechaniczne" jest naciągane. Gdyby zerwała się linka ręcznego to prawdopodobnie zrobiliby na gwarancji.

Przycisk jest między fotelami czyli w takim miejscu, że raczej nie wchodzi w rachubę jego przypadkowe wyłamanie. Tego przycisku przecież nie uszkodzono (jak rozumiem) młotkiem tylko się rozsypał bo plastik jest odrobinę zbyt kruchy albo za cienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 29.01.2020 o 08:37, TomekGd napisał:

Witam. Mam mokke z 2014 i tez mi sie rozlecial ten przycisk.. Wlozylem owinalem tasma i jakos działa.. Ale nke daje mi to spokoju. Gosc na allegro za regeneracje chce  350zl.. Jak za takie male ustrojstwo.. Troszke nie malo :)

Ten link ktory podałeś wyzej nie odpala.. Czy byłbyś uprzejmy go zamiescic jeszcze raz?? 

Chetnie poznam sposob naprawy.. 

 

Dziekuje z gory.. 

Moze ktos ma ten temat przrrobiony i podpowie jak to zregendrowac czy cos. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 20:32, AndrzejTrzeb napisał:

Witam. Mam mokke z 2014 i tez mi sie rozlecial ten przycisk.. Wlozylem owinalem tasma i jakos działa.. Ale nke daje mi to spokoju. Gosc na allegro za regeneracje chce  350zl.. Jak za takie male ustrojstwo.. Troszke nie malo :)

Ten link ktory podałeś wyzej nie odpala.. Czy byłbyś uprzejmy go zamiescic jeszcze raz?? 

Chetnie poznam sposob naprawy.. 

 

Dziekuje z gory.. 

Moze ktos ma ten temat przrrobiony i podpowie jak to zregendrowac czy cos. 

Pozdrawiam 

To jest włoska grupa posiadaczy Mokki na FB, może dlatego nie działa u Ciebie  ale wklejam link do filmiku może pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam także mam Opla Mokke z 2013roku i ten sam problem z tym przyciskiem od hamulca ręcznego który mi się rozleciał. Oczywiście w serwisie nie sam przycisk a  cała obudowa hamulca ręcznego tylko 1100zł. A regeneracja podobnie 250zł. lub 350zł. Trochę przesada za takie plastikowe małe coś a znaleźć to bardzo ciężko. Mimo że spróbowałem,  zamówiłem na allegro to oczywiście niepasowało mimo że ktoś w ogłoszeniu podał że pasuje do wszystkich modeli i roczników Mokki. No i rzeczywiście tak pasowało że jak go zamontowałem to  przycisk nieodbijał ale za to w innym ogłoszeniu ktoś mądry napisał wprost że niepasuje do wszystkich modeli, można można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności